انیمیشن ایران، فرازها و فرودها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۷۰۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
فیلمساز انیمیشن گفت: انیمیشن صنعتی پیچیده و استراتژیک است و ایران جزو انیمیشن سازان برتر دنیا است و فیلم سینمایی می سازد، در حالی که خیلی از کشورها اصلا صنعت انیمیشن ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیرمحمد دهستانی، فیلمساز انیمیشن در برنامه شهر فرنگ گفت: صنعت انیمیشن ایران متکی به عوامل و جوانان ایرانی است و همین حالا ۲ انیمیشن کوتاه ما دارد در مهمترین جشنواره‌ها به نمایش درمی آید.

فیلمساز انیمیشن گفت: نمره ما در انیمیشن کوتاه ۱۸ و بالاتر است و در انیمیشن بلند و سینمایی به طور متوسط نمره ما حدود ۱۵ است.

دهستانی حمایت مالی دولتی از صنعت انیمیشن و استودیو‌ها را لازم دانست و گفت: در خیلی از کشور‌های دنیا دولت بودجه استودیو‌ها را تامین می‌کند، اما چیزی که مهم است این است که این بودجه نباید یکباره قطع شود برای این که آسیب هایش خیلی زیاد است و می‌تواند یکدفعه استودیو‌ها را زمینگیر کند.

او همچنین فیلم‌های سینمایی را که با بودجه کمتر و در مدت کمتری ساخته می‌شوند رقیب انیمیشن دانست و گفت: انیمیشن در ایران زودبازده نیست و با رقیبی به نام انیمیشن مجانی و سینما روبروست الان مردم به راحتی می‌توانند انیمیشن‌های روز دنیا را مجانی دانلود کنند و ببینند.

دهستانی گفت: دولت باید از دستاورد‌های سینما و از صنعت انیمیشن حمایت کند.

کیانوش دالوند دیگر فیلمساز انیمیشن نیز گفت: انیمیشن ایران از نظر کیفیت و تکنیک خیلی خوب است، اما به لحاظ داستانی ضعیف است و در مجموع نمره ۱۵ دارد.

او از این که بودجه دولتی در حمایت از صنعت انیمیشن کم و زیاد و قطع می‌شود انتقاد کرد و افزود: گاهی هم اختلاف نظر بین عوامل تولید و مدیریت دولتی و دخالت‌ها و کارشناسی‌های مختلف مشکل ساز است و این که نباید دست و پای فیلمساز بسته شود.

دالوند گفت: ما ساختار مناسب برای انیمیشن نداریم و بازاریابی هنر هم اصلا نداریم در حالی که شناخت بازار هدف، بازاریابی و معرفی آثار و سودآوری بسیار مهم است و باعث جذب سرمایه می‌شود الان ما سرمایه گذار خصوصی داریم، اما باید یک کم آبدیده‌تر بشوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °