کاهش قیمت گوشت قرمز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۸۱۶۷۴۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۵
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: گوشت منجمد و گرم ۱۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پوریان گفت: با توجه به فراوانی تولید، عرضه گوشت توسط پشتیبانی امور دام و تعطیلی مراکز پرمصرف، قیمت گوشت منجمد و گوشت گرم ۱۰ هزار تومان کاهش داشته است.

وی قیمت کنونی هر کیلو دام سبک را ۵۰ تا ۵۱ هزار تومان و دام سنگین را ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی در کشتارگاه ۱۰۰ هزار تا ۱۰۵ هزار تومان و لاشه گوساله ۹۰ هزار تومان است.

پوریان ادامه داد: طبق روال همه ساله در این فصول توزیع توسط دامدار افزایش می‌یابد که با این وجود کمبودی در عرضه نداریم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام در واکنش به عرضه گوشت با نرخ بالا در خرده فروشی‌ها بیان کرد: قیمت کنونی هر کیلو گوشت منجمد در خرده فروشی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان است و عرضه با نرخ‌های بالا ناشی از مشکلات سیستم توزیع است.

وی حمایت مالی از دامدار را تنها راه حل خروج از بحران فعلی دانست و گفت: از مسئولان دولتی انتظار می‌رود که به جای تخصیص ارز به واردات نهاده‌های دامی، نقدینگی به دامداران تخصیص دهند تا تولیدکنندگان خود به سراغ تامین ذرت و کنجاله مورد نیاز بروند.

رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: تزریق مستقیم نقدینگی به دامدار و حمایت از تولیدکننده نه تنها از خروج ارز جلوگیری می‌کند، بلکه ارز بصورت مستقیم وارد چرخه تولید شود.

پوریان در پایان تصریح کرد: واردات نهاده‌های دامی و مشکلات سامانه بازارگاه منجر به ایجاد چالش‌های متعدد برای دامدار می‌شود، در حالیکه خرید حمایتی دام توسط پشتیبانی امور دام و ذخیره سازی گوشت، راه حلی مناسب برای مشکلات تنظیم بازار است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °