تحلیلگر صهیونیست: پایان اسرائیل نزدیک است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۷۵۱
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
یک تحلیلگر سیاسی و اقتصادی صهیونیست با اشاره به شکست جدید و سهمگین ارتش صهیونیستی در نوار غزه و خسارت حدود یک میلیارد دلاری این رژیم فقط در دو روز اول حملات موشکی رزمندگان فلسطینی به مناطق صهیونیست نشین گفت پایان اسرائیل به عنوان یک کشور بسیار نزدیک شده است زیرا ملت‌های منطقه در حال بیدار شدن از خواب عمیق خود هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اینترنتی خبری اردنی وطنا الیوم، جدعون لیفی گفت: خسارات وارده به اقتصاد اسرائیل در نتیجه رویارویی با یک دشمن جنگجو و ددمنش آن هم در یک منطقه کوچک به نام نوار غزه، به ۹۱۲ میلیون دلار رسیده است.
لیفی تصریح کرد این ۹۱۲ میلیون دلار هزینه‌های نقل و انتقال و سوخت و موشک و تدارکات نظامی و خسارات غیر نظامی به زیرساخت‌های اسرائیل و موارد دیگر است.
وی خاطر نشان کرد این خسارت ظرف مدت زمانی بسیار کوچکی یعنی فقط در طول دو روز واردشده است و بودجه اسرائیل هرگز اجازه آن را نخواهد داد و هرگز برای مدت زمان طولانی صبر نخواهد داشت.
لیفی گفت راهکار در جنگ نیست زیرا اسرائیلی‌ها با ارتش‌های متلاشی شده عربی نمی‌جنگند که قوت روزانه شان را پیدا نمی‌کنند و نیز با صاحبان پول نمی‌جنگند که به اقتصاد آنان حمله کنیم و آن‌ها را از پا در بیاوریم بلکه آنانی که می‌جنگند دارای صاحبان عقیده و ایمانی کامل هستند و معتقدند زمین برای آنهاست نه برای ما.
این تحلیلگر سیاسی اقتصادی اسرائیلی گفت آمریکا در نهایت برای اسرائیل فایده‌ای نخواهد داشت و رؤسای عرب نیز به اسرائیلی‌ها کمک نخواهند کرد زیرا خودشان در کشورهایشان ناتوان هستند و ملتهایشان از آنان بیزارند.
لیفی بر هرج و مرج اقتصادی اسرائیل که از زمان آغاز کرونا گرفتار آن است تأکید کرد و گفت: اسرائیل الان در میان هرج و مرجی قرار گرفته است که نمی‌داند عواقبش چه خواهد بود.
لیفی افزود حمله اسرائیلی‌ها به مسجد الاقصی یک اشتباه بزرگ و حساب نشده بود و دولت به نظر ایمین عاوام رئیس شورای شهرک نشینان اعتنا نکرد. عاوام گفته بود گنبد آهنین راهکار نیست و همه می‌دانند دقت این گنبد بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است و آنچنانکه نتانیاهو ادعا می‌کند و به اسرائیلی‌ها اطمینان خاطر می‌دهد، نیست.
وی با اشاره به هزینه هر موشک از موشک‌های گنبد آهنین افزود: موشکی که ۵۰ هزار دلار ارزش دارد شلیک می‌شود تا موشکی را که ۳۰۰ دلار ارزش دارد هدف قرار دهد و در بیشتر مواقع نیز نمی‌تواند همین موشک را نیز رهگیری و سرنگون کند.
این تحلیلگر سیاسی و اقتصادی اسرائیلی گفت: پایان اسرائیل به عنوان یک کشور بسیار نزدیک شده است زیرا ملت‌های منطقه در حال بیدار شدن از خواب عمیق خود هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °