ارزآوری شش میلیارد دلاری محصولات کشاورزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۸۰۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
صادرات محصولات کشاورزی بیش از شش میلیارد دلار ارزآوری برای کشور به ارمغان آورده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از گلستان‌های گل محمدی در کاشان با اشاره به تولید محصولات باغبانی در حوزه باغبانی که به ۲۴ میلیون تن افزایش یافته است گفت:با توجه به شرایط تحریم، پارسال بخش کشاورزی بیش از شش میلیارد دلار درآمد ارزی داشت که نیمی از آن به ارزش سه میلیارد دلار از بخش باغبانی حاصل شده است.
محمدمهدی برومندی افزود: ایران با اتکا به منابع خدادادی، دانش موجود در حوزه تلاش بهره‌برداران به تولید ۱۲۰ میلیون تن محصولات کشاورزی دست پیدا کرده است.
وی همچنین در جلسه بررسی و پیگیری مشکلات حوزه کشاورزی کاشان، استان اصفهان را با تولید بیش از ۸۵۰ هزار تن محصولات باغی درسال از رتبه نخست در کشور برخوردار دانست و گفت: امسال هم در زمینه اجرای طرح ساخت گلخانه در کشور برنامه‌ریزی‌های شده در ۴۸ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی کشور گلخانه ساخته شود که تاکنون ۲۱ هزار هکتار آن محقق شده است.
معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر، صنعت گیاهان دارویی به عنوان یک اقتصاد نوظهور و پویا در عرصه جهانی مطرح شده است افزود: بیش از هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار برای تولید گیاهان دارویی اختصاص داده شده است.
برومندی گفت: صادرات گیاهان دارویی در سال گذشته ۵۷۰ میلیون دلار ارزآوری داشته است و درآمد ارزی صادرات دارو‌ها و فرآورده‌های گیاهی سالانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °