آتش سوزی در بیمارستان بقیه الله تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۸۱۶۸۶۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از ختم به خیر شدنِ آتش سوزی در بخش اداری بیمارستان بقیه الله تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "سید جلال ملکی" درباره جزئیات آتش‌سوزی در بیمارستان بقیه‌الله، گفت: ساعت ۱۸:۳۰ امروز (۲۵ اردیبهشت) یک مورد آتش‌سوزی در یک بیمارستان در خیابان ملاصدار، نرسیده به خیابان شیخ بهایی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به‌سرعت آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو‌های پشتیبانی از جمله نردبان هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: با توجه به اینکه نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی در فاصله کمی از این مرکز درمانی قرار دارد، نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان دو دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

وی تصریح کرد: در محل حادثه مشاهده شد در طبقه نهم این بیمارستان ۱۱ طبقه در یکی از اتاق‌های به وسعت حدود ۲۰ متر در قسمت اداری که بیشتر شبیه اتاق کنفرانس داشت، آتش‌سوزی روی داده بود.

ملکی ادامه داد: دیوارکوب اتاق مذکور چوبی بود از تزئینات چوبی در آن استفاده شده و مستعد آتش‌سوزی بود که در بخشی از آن و نه در تمام قسمت آن آتش‌سوزی روی داده که آتش‌نشانان با توجه به حضور به موقع در محل، به سرعت آتش را خاموش کردند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: مقداری تجمع دود نیز در همان اتاق روی داده بود که با باز کردن در و پنجره‌ها و تهویه الکتریکی به سرعت تخلیه دود نیز انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: دقیقاً در مجاورت این قسمت، بخش بستری بیماران عفونی ـ ریوی (کرونایی) وجود داشت که سرایت دود به آن بخش‌ها می‌توانست کمی نگران‌کننده باشد که با حضور به موقع آتش‌نشانان از این اتفاق جلوگیری به عمل آمد.

ملکی با تأکید مجدد بر اینکه آتش‌سوزی در قسمت اداری این بیمارستان روی داده بود، متذکر شد: حتی جابه‌جایی بیماران نیز انجام نشد، زیرا آتش‌سوزی ربطی به بخش درمانی نداشت.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران افزود: عوامل حراست و مسئولان بیمارستان نیز در محل حضور داشتند و خوشبختانه مشکلی برای بیماران و کادر درمان به وجود نیامد. بیمارستان کماکان خدمات خود به بیماران را ارائه می‌دهد.
برچسب ها: آتش سوزی ، بقیه الله
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °