ثبت نام ۵۹٢ داوطلب ریاست جمهوری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۸۷۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۱
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در ۵ روز مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری ۵۹٢ نفر ثبت نام کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"جمال عرف" معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه امروز ۲۸۸ نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند، گفت: مجموعا تعداد ۵۹۲ نفر برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که از این تعداد، ۴۰ نفر از خانم‌ها و ۵۵۲ نفر از آقایان بودند.

او درباره تحصیلات داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، افزود: ۲۷۲نفر از ثبت‌نام‌کنندگان لیسانس و کمتر و ۳۲۰ نفر از آنان فوق لیسانس به بالا بودند.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تا پایان روز گذشته (روزچهارم) ۳۰۴ نفر اعلام آمادگی کردند، گفت: ۸۹ نفر از ثبت‌نام‌کنندگان زیر ۴۰ سال سن داشتند و افرادی که بین ۴۰ تا ۷۵ سال بودند هم ۴۹۵ نفر بوده و ۸ نفر نیز بالای ۷۵ سال سن داشتند.

عرف افزود: در دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری، ۱۶۳۶ نفر ثبت‌نام کرده بودند، این در حالی است که در دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری ۶۸۶ نفر آمده بودند که کاهش تعداد ثبت‌نام کنندگان به دلیل فضای عقلانیت ایجادشده است که کار طبق تأکیدات ماده ۳۵ انتخابات ریاست جمهوری که مستند به اصل ۱۱۵ قانون اساسی و مشخص کننده شرایط داوطلبان انتخابات است.

وی با بیان اینکه از فردا (یکشنبه) شورای نگهبان براساس چارچوب و مصوبات خود درباره احراز صلاحیت‌ها عمل خواهد کرد، گفت: ما هم همه مدارکی که در این ظرف پنج روز از ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری جمع‌آوری کرده‌ایم را تقدیم شورای نگهبان می‌کنیم و آن‌ها شروع به بررسی مدارک و احراز صلاحیت افراد خواهند کرد.
رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه از همه طیف‌ها و علاقه‌های سیاسی در این پنج روزه ثبت نام کرده اند، افزود: حدود ۸ درصد از کسانی که نام نویسی کردند، سابقه نامزد شدن در دوره‌های قبلی را نیز دارند و در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری از همه جریان‌های سیاسی حضور دارند.

عرف، رئیس ستاد انتخابات کشور: از فردا یکشنبه بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان آغاز می‌شود و ۶ خرداد اسامی نهایی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری اعلام می‌شود.

دکتر"جمال عرف" روز شنبه و در پایان روز پنجم ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری گفت:از ۷ خرداد به مدت ۲۰ روز تبلیغات‌ها شروع می‌شود و ۲۶ خرداد پایان مهلت تبلیغات است.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: این دوره به دلیل بیماری کرونا محدودیت‌های وجود دارد و پروتکل‌های بهداشتی خاصی در حال تنظیم است. این دوره میتینگ‌های تبلیغاتی مانند سال‌های گذشته نخواهیم داشت.
او افزود: به تناسب شهر‌های کشور بر اساس شرایط کرونایی در زمان ۲۰ روزه مهلت تبلیغات، میتینگ‌هایی برگزار می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس شرایط کرونایی امسال از رسانه تلویزیونی در استان‌ها استفاده می‌شود. به لحاظ داشتن خلاء قانونی که وجود دارد هر گونه تبلیغات داوطلبان پیش از اعلام صلاحیت‌ها از طرف شورای نگهبان خلاف قانون است.
او گفت: تاکنون گزارشی از تخلفات داوطلبان بدست ما نرسیده است.
 

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °