امت اسلامی بر سر آرمان فلسطین ایستاده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۸۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قلب امت اسلام برای فلسطین می‌تپد و امت اسلامی و مقاومت با قدرت بر سر آرمان فلسطین ایستاده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد باقر قالیباف امروز در جلسه علنی مجلس و در نطق پیش از دستور خود حملات رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین را محکوم کرد و افزود: رژیم صهیونیستی مردم مظلوم فلسطین را هدف بی رحمانه‌ترین حملات خود قرار داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قلب امت اسلام برای فلسطین می‌تپد و امت اسلامی و مقاومت با قدرت بر سر آرمان فلسطین ایستاده است و غاصبان صهیونیست را به سزای اعمال خود خواهد رساند.

وی همچنین حمایت خود را از مقاومت فلسطینیان و ایستادگی در برابر ماشین صهیونیسم اعلام کرد.

 
نامزد‌های انتخاباتی از تخریب یکدیگر بپرهیزند
 
رئیس مجلس همچنین در بخش دوم سخنان خود در خصوص انتخابات پیش رو گفت: تعدد زیاد نامزد‌های انتخاباتی و جناح‌های مختلف سیاسی نشانگر آن است که نخبگان کشور فرآیند انتخاباتی در ایران را پذیرفته اند و از سوی دیگر جایگاه انتخابات را به خوبی شناخته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: نامزد‌های انتخاباتی از تخریب یکدیگر و طرح ادعا‌های غیرمنصفانه بپرهیزند، زیرا باعث ناامیدی مردم می‌شود.
 
آقای قالیباف با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری با پایان یافتن ثبت نام نامزد‌ها وارد مرحله جدی خود شده است، افزود: تعداد زیاد نامزد‌ها از طیف هایِ سیاسی مختلف، نشانگر آن است که نخبگان سیاسی کشور با سلیقه‌های مختلف هم فرایند انتخاباتی در ایران را پذیرفته‌اند و هم جایگاه ریاست جمهوری را موثر دانسته و اختیارات کافی برای ایجاد تحول و تغییر برای آن قائل هستند.

رئیس مجلس تاکید کرد: حضور پرشمار نامزد‌های شاخص، طلیعه امیدوارکننده‌ای برای برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت بالا محسوب می‌شود. جدی شدن فضای رقابتی و مشارکت بالای مردم به نفعِ کشور و خواسته تمامِ دلسوزانِ ایرانِ سرافراز است. تبدیلِ این شورِ انتخاباتی به مشارکتِ قطعی در انتخابات در صورتی اتفاق می‌افتد که نامزدهایِ انتخابات و جریان هایِ وابسته به آن‌ها به این مهم اعتقاد داشته باشند که امید‌آفرینی و ترسیمِ افقِ روشن پیشِ رویِ کشور و ارائه راهکارهایِ عملیاتی برایِ دستیابی به آن امری ضروری برایِ افزایشِ مشارکت در انتخابات است.
وی ضمن اشاره به اینکه نامزدهایِ محترمِ این دوره از انتخابات و حامیانِ آن‌ها باید با اهتمامی بیشتر از دوره‌هایِ گذشته در رعایتِ موازینِ شرعی و اخلاقی از تخریبِ یکدیگر و طرحِ ادعاهایِ غیرمنصفانه علیهِ رقیبان با جدیت بپرهیزند، گفت: چرا که این گونه اقدامات در نهایت باعثِ سیاه‌نمایی از وضعیتِ کشور شده و مردم را به غلط نسبتِ به آینده پیش رویِ کشور ناامید می‌کند.

وی افزود: ملتِ شریفِ ایران خود بهتر از هرکسی می‌داند که قدرت اصلیِ ایرانِ سربلندِ ما در پشتوانه مردمیِ آن است، افزایشِ این قدرتِ مردمی مستقیماً به تامینِ منافعِ ملی در عرصه هایِ مختلفِ بین المللی در برابرِ دشمنانِ مردمِ ایران منجر خواهد شد. مردمِ عزیزِ ما به این مساله توجهِ جدی دارند که رئیس جمهور بعنوانِ عالی‌ترین مسئولِ اجراییِ کشور مهمترین نقش را در شئونِ مختلفِ زندگیِ آنان ایفا می‌کند و بدیهی است که با توجه به اهمیتِ این مساله استفاده نکردن از ظرفیتِ مشارکت در انتخابات برایِ تاثیرگذاری بر سرنوشتِ خود به منافعِ خودِ مردم در تمامِ گروه هایِ اجتماعی آسیب خواهد رساند.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور تاکید کرد: مشارکتِ پایین هیچ برنده‌ای ندارد، مردم از حقِ خود برایِ ریل‌گذاریِ دستگاهِ اجراییِ کشور استفاده کنند و آینده را با خواست و مشارکتِ خود بسازند. امروز فرصتِ مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندیِ سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست ِهم دهیم تا به فرموده رهبرِ انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.

آقای قالیباف افزود: این مقطع فرصت مناسبی است که ما با هر سلیقه سیاسی و جناحی دست به دست هم بدهیم تا ایرانی قوی را بسازیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °