منحنی بیماری کرونا در کشور نزولی شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۹۰۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
وزیر بهداشت از نزولی شدن منحنی بیماری کرونا در کشور خبر داد و گفت: برغم هولناکی موج چهارم و ویروس انگلیسی، اما هیچ بیماری در مراکز درمانی سرگردان نشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای سعید نمکی در محل رصدخانه طرح شهید سلیمانی، افزود: امیدواریم سیر نزولی بیماری همچنان ادامه داشته باشد.

وزیر بهداشت افزود: از مردم به علت همراهی در اجرای شیوه نامه‌ها در لیالی قدر و نیز در عید فطر و از روحانیت اهل تسنن هم به دلیل رعایت توصیه‌های بهداشتی تشکر می‌کنم.

وی در خصوص موج ویروس انگلیسی کرونا گفت: با تلاش همکارانم موج سهمگین ویروس انگلیسی را پشت سر گذاشتیم و درمنحنی‌ها دیده می‌شودکه روند صعودی آن، سر فرود آورده است و به همه بیمارستان‌ها اعلام کردیم که بیمار انتخابی بستری نکنند تا با کمبود تخت مواجه نشویم و ۱۵۰هزار مریض بستری موقت شدند و از سرریز بیماران بیمارستانی جلوگیری کردیم و امروز مفتخریم هیچ بیماری پشت درب بیمارستان‌ها منتظر نماند.

وزیر بهداشت ادامه داد: در همه استان‌ها منحنی ابتلای کرونا نزولی و ۳۶۱ شهر قرمز به سه شهر قرمز کاهش یافته است.
آقای نمکی با تاکید بر اینکه مردم بدون توجه به اطلاعیه‌های ما به مرکز بهداشت نیایند ادامه داد: کسانی که از واکسیناسیون جا مانده اندحتما واکسن دریافت می‌کنند و نگران نباشند و امشب و هفته آینده محموله بزرگتری از واکسن به دست ما می‌رسد و تا اواخر خرداد این ۱۳میلیون گروه پر خطر را واکسینه خواهیم کرد.

۱۴ میلیون نفر تا اوایل تیر واکسن کرونا می‌زنند

وی گفت: سامانه واکسیناسیون ما در سطح یک روستا هم قابل دسترس است و شایعه درز واکسن به بازار سیاه دروغ است ما حتی با کوچک‌ترین خطا در حین واکسیناسیون هم برخورد می‌کنیم.

وزیر بهداشت گفت: محموله واکسن جدید کرونا دیشب رسید، محموله سنگین تری امشب می‌رسد، هفته آینده هم محموله دیگری می‌رسد، بنابر این گروه هدف اول که افراد بالای ۶۰ سال و بیماران خاص و صعب العلاج و حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون نفری و عامل اصلی بستری و مرگ و میر هستند را تا اواخر خرداد و اوایل تیر واکسینه می‌کنیم و بعد سراغ بقیه گروه‌ها می‌رویم.
دکتر نمکی گفت: سامانه ثبت نام واکسن نیز راه افتاده است برخی جوسازی‌ها که واکسن نمی‌آید یا درست تزرق نمی‌شود و در بازار آزاد تزریق می‌شود ۱۰۰ درصد کذب محض است.

وی افزود: در وزارت بهداشت می‌توانیم حتی در یک روستا یا یک شهرستان وضعتی واکسیناسیون را ببنیم که مثلا امروز چند واکسن زدند و به چه کسانی زدند. کدملی فرد و کد واکسن را داریم امکان سوء استفاده نیست ممکن است در اوایل کار برخی جا‌ها واکسن را جا به جا زده باشند که با متخلفان برخورد شدید داشتیم.
وزیر بهداشت گفت: خواهش می‌کنم به این حرفه‌های بی ربط گوش ندهید ما امانتدار دقیقی برای حفظ بیت المال و دفاع از سلامت مردم هستیم.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۲ هزار واکسن زده شد که یک رکورد است و در روز‌های آینده به رکورد‌های بالاتری می‌رسیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °