سازمان همکاری اسلامی حملات و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۹۲۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
وزیران خارجه کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی در پایان نشست فوق العاده خود به ریاست عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف کامل و فوری تمامی اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل علیه غیرنظامیان و دارایی‌های شان شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، در این بیانیه آمده است: ما خواستار عدم هتک حرمت مسجد الاقصی از سوی اسرائیل هستیم.

بیانیه مزبور نسبت به ادامه یافتن اقدامات یاد شده و اظهارات تحریک آمیز جهت ادامه یافتن حملات هشدار داده و تاکید کرد: ادامه یافتن حملات جان غیرنظامیان بیگناه را در معرض تهدید قرار می‌دهد و به آن‌ها آسیب می‌رساند.

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه خود به شدت رویکرد وحشیانه اسرائیل نسبت به ملت فلسطین را محکوم کرده و تاکید نمود: هر گونه اقدامی در جهت خدشه دار کردن چهره مسجد الاقصی و بیت المقدس باطل و لغو شده است.

وزیران خارجه این سازمان بار دیگر روند شهرک سازی اسرائیل و ادامه آن را مردود و محکوم دانستند و بر اهمیت قیمومیت خاندان هاشمی اردن بر اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در بیت المقدس تاکید کردند.

بیانیه در پایان مسئولیت وخامت اوضاع را متوجه اسراییل دانسته و آن را یک نیروی اشغالگر دانسته که هیچ گونه حقوق مشروعی در سرزمین‌های فلسطینی ندارد.

ارتش رژیم صهیونیستی در روز‌های گذشته حمله‌های وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صد‌ها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، به شهادت رسانده است.

نیرو‌های مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلافی جنایات رژیم صهیونیستی و در پاسخ به این رژیم، صد‌ها موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °