تقاضای تسریع در تامین منابع مالی خرید واکسن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۹۳۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر بهداشت و رئیس کل بانک مرکزی، خواستار تسریع در تامین منابع مورد نیاز برای خرید واکسن داخلی و خارجی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست در نامه‌ای به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کل بانک مرکزی، خواستار اجرای بند ۴ مصوبات شصت و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، در خصوص تامین منابع مورد نیاز برای خرید واکسن داخلی و خارجی شد.

براساس این گزارش در بند ۴ مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که روز شنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت ماه جاری برگزار شد، آمده است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز است، تا سقف یک میلیارد دلار از محل درآمد‌های ارزی دولت و یا ذخایر ارزی خود، مازاد بر سقف ۸ میلیارد دلار موضوع بند سوم بخش ب تبصره ۱ قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور برای تامین واکسن کرونا به نرخ ترجیحی به درخواست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تخصیص و پرداخت ارز کند. همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است معادل ریالی آن را با نرخ ترجیحی تامین کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °