پایان بدون نتیجه نشست شورای امنیت درباره فلسطین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۶۹۵۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
نشست مجازی شورای امنیت درباره تحولات فلسطین و غزه بدون نتیجه پایان یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 نشست شورای امنیت درباره فلسطین که به صورت مجازی برگزار شده بود بدون هیچ نتیجه مشخصی پایان یافت.

این نشست سومین نشست این شورا طی یک هفته گذشته در این زمینه بود و دو نشست قبلی نیز با مانع تراشی آمریکا، بدون انتشار بیانیه مشترک پایان یافته بود.

این در حالی است که وزیر امور خارجه چین در نشست یکشنبه شورای امنیت درباره جنایت‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی گفت: آمریکا با دروغ‌پردازی چشم خود را بر آسیب‌ها به فلسطینیان بسته است.

«وانگ یی» وزیر امور خارجه چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل در سخنانی اعلام کرد: آمریکا در قبال درگیری‌های میان فلسطین و اسرائیل موضع عادلانه‌ای اتخاذ کند.

وزیر امور خارجه چین در ادامه بیان کرد: ریاکاری آمریکا در موضوع حقوق بشر از سوی جامعه بین الملل مورد انتقاد قرار دارد. آمریکا با اتهامات واهی و دروغ پردازی‌هایی مانند موضوع حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی برای سرکوب سایر کشور‌ها استفاده می‌کند. در موضوع فلسطین تعداد زیادی از مسلمانان در درگیری‌ها آسیب دیده اند، اما آن‌ها چشمان خود را بسته اند.

وانگ یی افزود: ما باید بتوانیم بزرگ‌ترین آئینه جهان را با هم درست کنیم و آن را به آمریکا بدهیم تا بتواند به خود خوب نگاه کند. اعضای شورای امنیت درباره مردم فلسطین ابراز نگرانی کرده و از شورای امنیت خواسته اند تا نقش خود را در ارتقاء صلح و کاهش تنش‌ها ایفا کند؛ اما آمریکا به شیوه‌ای انحصاری در عملکرد شورای امنیت سازمان ملل مانع تراشی می‌کند.

وی تأکید کرد: متأسفیم که آمریکا با مانع تراشی خود مانع از دست یابی به توافقی درباره درگیری‌ها میان فلسطینیان و اسراییل شد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل هم در آغاز نشست شورای امنیت درباره فلسطین اشغالی، پیرامون احتمال بحرانی شدن اوضاع هشدار داد.

دبیرکل سازمان ملل بدون اشاره به تجاوز‌های مکرر صهیونیست‌های اشغالگر در این باره گفت: اوضاع در غرب آسیا غیرقابل کنترل شده است. درگیری‌ها امید به همزیستی و صلح (!) را از بین بُرده و باید بلافاصله پایان یابند. درگیری‌ها نه تنها اسرائیلی‌ها و فلسطینیان بلکه منطقه را به سوی مارپیچی از خشونت با عواقبی ویرانگر می‌کشاند و می‌تواند خطر جدیدی برای کل منطقه ایجاد کند.

گوترش با اشاره به تداوم مذاکرات سازمان ملل با همه طرف‌ها برای برقراری آتش‌بس، تأکید کرد که مرگ غیرنظامیان فلسطینی از جمله زنان و کودکان در غزه وحشتناک است.

وی بدون اشاره به تداوم جنایت‌های این رژیم علیه کودکان، زنان و سالخوردگان گفت که شلیک موشک و خمپاره از یک طرف و حمله هوایی و توپخانه‌ای از طرف دیگر باید بلافاصله متوقف شود.

آنتونیو گوترش گفت: تنها راه پیش روی ما، بازگشت به قطعنامه‌های سازمان ملل، قوانین بین‌المللی و توافق‌های پیشین است. هر چه این چرخه خشونت بیشتر طول بکشد، دستیابی به هدف نهایی دشوارتر خواهد بود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °