تشکیل ستاد هماهنگی بین دولت جدید و مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۶۹۶۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل ستاد هماهنگی بین دولت و مجلس در آغاز کار دولت جدید از اولویت‌های مجلس شورای اسلامی خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "محمدباقر قالیباف" امروز (دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت) در هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مجلس با اشاره به اولویت‌های مجلس شورای اسلامی در سال جدید گفت: ضروری است که ما هم در محتوا و هم در ترکیب کار یک هماهنگی را با دولت جدید داشته باشیم و کار را پیش ببریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر هماهنگی بیشتر مجلس و کمیسیون‌ها با وزرا در ارائه طرح‌ها و همچنین برنامه‌ها افزود: دولت و مجلس نمی‌توانند خارج از سیاست‌های کلان کشور دنبال بحث‌های دیگری باشند و چگونگی انجام بحث‌های کلان را باید با هماهنگی همدیگر پیش ببریم.

او با تأکید بر اولویت نظارت بر اجرای قوانین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه نظارت ۶ قانون داریم که از سال ۹۱ تا ۹۲ تاکنون برای تولید و رفع موانع به تصویب رسیده است و باید در این زمینه نظارت بر اجرای آنها به دقت صورت گیرد.

قالیباف از ارائه گزارشی در صحن علنی مجلس از اولویت‌های کمیسیون‌ها در حوزه قانونگذاری و نظارت در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

رئیس مجلس، برنامه پنج ساله هفتم توسعه کشور را از دیگر اولویت‌های مجلس شورای اسلامی بیان کرد و افزود: ما در کنار بحث‌های موضوعی، برنامه پنج ساله هفتم را باید مورد توجه قرار دهیم چرا که امسال آخرین سال برنامه ششم توسعه است.

قالیباف گفت: ما باید قانون این برنامه را بنویسیم و دولت آینده برای تهیه برنامه همین قانون را مبنا قرار دهد.

رئیس مجلس رسیدگی به موضوعات خُرد حوزه‌های نمایندگان را از جمله اولویت‌های مجلس در سال جاری عنوان کرد.

قالیباف همچنین اصلاح آیین نامه داخلی مجلس با اولویت رسیدگی به طرح‌ها و لوایح در صحن علنی را از دیگر موضوعاتی ذکر کرد که باید مورد توجه رؤسای کمیسیون‌ها و نمایندگان قرار گیرد.

رئیس مجلس گفت: این موضوع در کمیسیون آیین نامه، نهایی شده و روسای کمیسیون‌ها نظرات خود را  می‌توانند در این زمینه ارائه کنند.

قالیباف بیان کرد: براساس مصوبه دیروز جلسه هیئت رئیسه تصمیم بر این شد که مجلس هفته‌ای دو روز جلسه داشته باشد و از این به بعد مجلس را دو هفته بدون برگزاری جلسات علنی نگذاریم و سعی خواهیم کرد جلسات علنی نزدیک به هم باشند تا نمایندگان هم بتوانند به حوزه‌های انتخابیه خود سرکشی کنند.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °