جلوگیری از تعطیلی ۴۴۷ بنگاه تولیدی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 29 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۰۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: سال گذشته ۵۳۶ بازدید از واحد‌های تولیدی داشتیم و از تعطیلی ۴۴۷ بنگاه و واحد تولیدی جلوگیری و در برخی موارد به افزایش تولید این واحد‌ها کمک شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه " چاپ اول "شبکه خبرسیما با بیان اینکه پیگیری و رفع مشکلات ۶۴۷ واحد تولیدی بدون تشکیل پرونده انجام شد، افزود: ۳۳۶ فقره شکایت از کارآفرینان به دستگاه‌های اجرایی داشتیم و ۱۸۲ شکایت هم رسیدگی شده است.

درویشیان بیان کرد: بالغ بر ۵۵ هزار واحد تولیدی و صنعتی تحت رصد همکاران ماست، ۳۴ هزار و ۳۵۲ واحد آن فعال و بیش از ۱۵ هزار واحد تعطیل و بقیه نیمه تعطیل است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: سال گذشته ۲۱۰ پرونده بازرسی درباره مشکلات و موانع پیش روی تولید تشکیل دادیم و ۷۸۱ پیشنهاد اصلاح امور و ساختار فرایند ارائه کردیم که ۵۸ پیشنهاد برای دستگاه‌های ذیربط مربوط به اصلاح مقررات و رویه‌های ناکارآمد مخل تولید بوده است.

وی گفت: درباره ۴ شرکتی هم که تولید واکسن را بر عهده دارند مشکلات مالی و ارزی داشتند که با پیگیری‌های صورت گرفته سازمان بازرسی، مشکلات ارزی آن‌ها حل شد و به چرخه تولید آمدند و درباره مواد اولیه تولید واکسن و ترخیص آن‌ها پیگیری‌ها انجام شد و ظرف چند روز این کالا‌ها در اختیار آن‌ها قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان افزود: با هدف جلوگیری از خروج واحد‌های تولیدی تملک شده در بانک‌ها از چرخه تولید، ۸۵۱ واحد تولیدی را در سال گذشته رصد و کار آن‌ها را پیگیری کردیم.

وی گفت: امور ۳۰۰ واحد کلان اقتصادی در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت و با پیگیری‌های صورت گرفته افزایش متوسط ظرفیت تولید این بنگاه‌های انتخاب شده از ۵۷ درصد به ۷۱ درصد در پایان سال گزارش شد و همچنین ۳۲۸ پروژه نیمه تمام در کشور در سال گذشته در دستور کار قرار گرفت که میانگین پیشرفت ۶۴ درصدی آن‌ها را بدنبال داشت.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °