وزارت صمت افزایش قیمت‌ها را کنترل کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۷۰۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول کنترل قیمت کالا‌ها به خصوص کالا‌های اساسی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، آقای محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از ناراحتی‌ها و دغدغه‌های این روز‌های مردم که از طریق فضا‌های مجازی و رسانه‌ها به گوششان رسیده، افزایش قیمت برخی کالا‌های اساسی است؛ کنترل قیمت در حوزه مسئولیت وزارت صمت است.

وی ادامه داد: در حوزه کالا‌های اساسی یارانه‌ای اختصاص یافته است، از وزارت می‌خواهیم نظارت درستی بر این موضوع داشته باشد و این نظارت به معنای تحت فشار قراردادادن تولیدکنندگان نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بودجه ۸ میلیارد دلار یارانه برای کالا‌های اساسی دیده شد تا نه تولیدکننده و نه مصرف‌کننده متضرر شوند، این موضوع بر عهده دولت و وزارت صمت است و انتظار می‌رود در حوزه کنترل قیمت و گرانی‌ها اقدامات لازم صورت گیرد.
 
سوال از وزیر درباره عملکرد وزارتخانه صمت است

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره سوال کریمی قدوسی از وزیر صمت، هم گفت: سوال از وزیر درباره شخص وزیر نبوده بلکه درباره عملکرد وزارتخانه صمت است.

آقای مهرداد گودرزوندچگینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: برطبق ماده ۲۰ تذکر دارم، آقای رئیس، آقای کریمی قدوسی گفتند که هنوز وزیر انتخاب نشده ایشان سوال کردند، مگر غیر از این است که ایشان برای انتخاب این وزیر بسیار وقت گذاشت.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما از اول هم اعتقاد داشتیم که این وزیر در انجام وظایف ناتوان است و نمی‌تواند اداره صنعت کشور را برعهده بگیرد. برخی بسیار تلاش کردند که این اتفاق بیفتد، در حال حاضر بیش از یک ساعت وقت مردم گرفته شده است.

وی تأکید کرد: آیا به صرف دادن دو کارت مشکل مملکت ما حل می‌شود؟ آیا نباید در انتخاب وزیر دقت می‌کردیم؟ آیا مجلس نقشی در انتخاب وزیر نداشت؟ چرا بایست کاری را انجام دهیم که امروز سوال کنیم و مسائلی که خودمان دلمان می‌خواهد امروز مطرح کنیم. اگر در زمان خودش می‌توانستیم وزیر را انتخاب می‌کردیم که بخشی از مشکلات را حل می‌کرد، امروز سوال طرح کنیم. نمایندگانی که تلاش کردند و مجلس را برای انتخاب این وزیر متقاعد کردند باید پاسخگو باشند.

آقای محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده مطرح کرد: آقای گودرزوند؛ اولا آیین‌نامه روالی دارد و سوالات بر اساس نوبت مطرح می‌شود و در کمیسیون موضوع سوال به شکل ملی یا منطقه‌ای تقسیم‌بندی می‌شود، این سوال ملی بوده و در نوبت بوده است و بر اساس روال آیین‌نامه این سوال مطرح شده است.

وی ادامه داد: این سوال در مورد شخص وزیر نیست، سوال کریمی درباره عملکرد وزارتخانه است و وزارتخانه باید پاسخگو باشد. این سوال می‌تواند طبق آیین‌نامه در دستور قرار گیرد و تذکر جنابعالی می‌تواند وارد نباشد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۷۹°    ۲۵.۵۹°