تحویل ۲۵ میلیون دوز واکسن تا شهریور امسال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۰۵۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از تحویل ۲۵ میلیون دوز واکسن تا شهریور امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد مخبر در حاشیه مراسم شکرانه ایجاد ۲۲۰ هزار شغل برکت در سال جهش تولید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه واکسن" کوو ایران برکت "به تولید انبوه رسیده است افزود: هفته گذشته ۳۰۰ هزار دوز واکسن آماده شده است.
 
وی آماده سازی یک میلیون دوز واکسن تا پایان اردیبهشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: در خرداد ماه این عدد به ۳ تا ۳/۵ میلیون دوز خواهد رسید.

مخبر با بیان اینکه در تیرماه امسال ۱۲ میلیون دوز واکسن تولید و تحویل خواهد شد افزود: در مرداد نیز ۲۰ میلیون دوز را تحویل خواهیم داد و در شهریور به ۲۵ میلیون دوز خواهیم رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: تا پایان شهریور ماه در کشور دغدغه‌ای به نام واکسن نخواهیم داشت.

مخبر در خصوص مرحله سوم تولید واکسن گفت: مرحله سوم تولید واکسن از اوایل این هفته آغاز شده و باید در این مرحله به ۲۰ هزار نفر واکسن تزریق شود.

وی با بیان اینکه در طول دو هفته این تزریق انجام خواهد شد گفت: پس از این مرحله، دوز دوم باید ۲۸ روز بعد تزریق شود و با جمع بندی که روی نتایج صورت می‌گیرد اجازه واکسیناسیون عمومی صادر خواهد شد.
 
مخبر اضافه کرد: با توجه به نتایجی که در مرحله دوم اتفاق افتاد و نتایج خوبی که در اواسط مرحله سوم به دست خواهیم آورد، شاید بتوانیم مجوز واکسیناسیون عمومی را زودتر بگیریم.

مخبر با بیان اینکه مشکل ما تولید انبوه نیست افزود: مشکل صدور مجوز است که بتوانیم واکسیناسیون عمومی را انجام دهیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درباره صادرات واکسن‌های تولیدی این ستاد نیز گفت: اکنون به هیچ وجه به این موضوع فکر نمی‌کنیم و دغدغه اصلی ما مردم هستند.

مخبر با اشاره به تقاضای واکسن از سوی کشور‌های زیادی در نقاط مختلف دنیا گفت: واکسن در دنیا از سوی ۵ تا ۶ کشور تولید می‌شود و جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف موفق شد جزو کشور‌های واکسن ساز بسیار قوی قرار گیرد.

وی گفت: طبیعی است که کشور‌های مختلف تقاضای واکسن را از ما داشته باشند، اما ما اکنون به هیچ وجه به غیر از تامین نیاز داخل به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم.
اجرای ۸۵ هزار طرح با ایجاد ۲۲۰ هزار شغل در بنیاد برکت

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امروز شکرانه اجرای ۸۵ هزار طرح با ایجاد ۲۲۰ هزار شغل و حدود ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بنیاد برکت انجام شد.

آقای محمد مخبر در حاشیه شکرانه ایجاد ۲۲۰ هزار شغل برکت در سال گذشته در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته ۳۳۰ هزار شغل از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کشور ایجاد شد که ۳۰ درصد میزان اشتغال در کشور بود که ۲۲۰ هزار شغل در بنیاد برکت انجام شده است.

وی امضای تفاهم نامه با ۸ بانک با ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: برنامه بنیاد برکت در سال ۱۴۰۰ ایجاد ۲۷۰ هزار شغل در قالب ۱۰۰ هزار طرح است که از منابع بانک ها، ستاد اجرایی و منابع خود انجام خواهد داد.

مخبر با اشاره به اجرای ۸۵ هزار طرح در سال گذشته افزود: در سال ۱۴۰۰ صد هزار طرح با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) رونمایی از سه سامانه را از دیگر اقدامات برنامه امروز برشمرد و گفت: یکی سامانه مربوط به روستاهاست که برنامه ریزی شده است که در سال ۱۴۰۰، سی هزار روستایی را به روستا‌ها برگردانیم.

وی رونمایی از سامانه همدلی برکت را از دیگر اقدامات بیان کرد و افزود: این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که مردم بتواند از طریق هبه و قرض الحسنه در اشتغال خرد و خانگی در مناطق محروم حمایت کنند.

مخبر ادامه داد: به ازای هر کمکی که مردم بر روی این سامانه انجام دهند ستاد اجرایی دو برابر سرمایه خواهد گذاشت که بتوانیم این کار را با سرعت بیشتر پیش ببریم.

وی رونمایی از سامانه حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا را از دیگر اقدامات ذکر کرد و گفت: این اقدام از سال گذشته آغاز شده و امسال به طور وسیع‌تر انجام خواهد شد.

مخبر افزود: امسال ۵۰ درصد سرمایه گذاری‌ها در مشاغل خرد و کوچک به سمت حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا هدایت شد که کمک خوبی خواهد بود.

وی ادامه داد: در حمایت از مشاغل آسیب دیده ازکرونا ۸۰ تا ۹۰ هزار شغل را کمک خواهیم کرد.
تصاحب حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی توسط سودجویان

مدیر عامل بانک پارسیان از تصاحب ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانک‌ها از سوی عده‌ای سودجو در سال‌های مختلف خبر داد.

آقای کوروش پرویزیان در مراسم شکرانه ایجاد ۲۲۰ هزار شغل برکت افزود: حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ پرونده فساد مالی در این خصوص تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه این افراد سودجو حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی که برای مردم است را تصاحب کرده‌اند گفت: دستگاه قضائی و نهاد‌های نظارتی، استانداران و دستگاه‌های مسئول کمک کنند که این منابع به چرخه تولید برگردد.

پرویزیان با تاکید بر تعیین تکلیف این پرونده‌ها و در اختیار مردم قرار گرفتن این منابع افزود: دستگاه‌های نظارتی و قوه قضائیه نسبت به اصلاح و تعدیل رویه‌ای که سبب سوء استفاده عده‌ای شده، اقدام کنند تا این منابع به چرخه تولید باز گردد.

پرویزیان حمایت از تولید و کمک به دستگاه‌های حمایتی کشور از جمله بنیاد برکت برای گردش تولید را مهم خواند و گفت: شبکه بانکی در خدمت چرخه تولید است.
 
تحویل ۲۵ میلیون دوز واکسن تا شهریور امسال
 
تحویل ۲۵ میلیون دوز واکسن تا شهریور امسال
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °