آلکنو: قول نتیجه نمی‌دهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۰۵۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: بهترین عملکرد را در لیگ ملت‌ها به نمایش خواهیم گذاشت و به تعهداتمان عمل کنیم، اما قول نتیجه نمی‌دهم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ولادیمیر آلکنو که از اواسط فروردین برای هدایت تیم ملی والیبال به ایران آمده امروز در نشست خبری در هتل المپیک پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه بود.

در این نشست، سرمربی تیم ملی برنامه‌های تمرینی و آماده سازی تیم ملی را به اختصار توضیح داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کسب نتیجه و سرکوب در رقابت‌های المپیک را تضمین می‌کند؟ گفت: کسانی که پیش از حضور در مسابقات و شروع رقابت‌ها صحبت از سکو و مدال می‌کنند شارلاتان هستند، وقتی فدراسیونی‌ها من را دعوت کردند هدفی را مقابلم گذاشتند، به آن‌ها اعلام کردم که بهترین عملکرد را در لیگ ملت‌ها به نمایش خواهیم گذاشت سعی خواهیم کرد به تعهداتمان عمل کنیم، اما قول نتیجه نمی‌دهم در طول ۲۵ سال کار مربیگری هم تا به حال یک بار اول نتیجه و تضمین نداده‌ام.

وی در خصوص انتخاب تندروان به عنوان دستیار ایرانی خود در تیم ملی، گفت: صحبت‌هایی که با رئیس فدراسیون و سرپرست تیم ملی داشتم، آن‌ها به من اختیار تام دادند تا تمام تصمیمات را در مورد تیم ملی بگیرم و من از میان مربیانی که تعدادشان حدود شش نفر است تندروان را انتخاب کردم.

مربیان ایرانی نیاز به کسب تجربه دارند
 
وی گفت: این خیلی خوب است که مربیان ایرانی در کنار سرمربیان خارجی حضور دارند و کارنامه آن‌ها درخشان‌تر از قبل می‌شود، این مربیان با حضور در رقابت‌های مختلف تجارب زیادی را به دست می‌آورند.
تندروان هر روز در سالن حضور دارد وی یکی از مربیان جوان و با انگیزه ایران است، من از شما سوال می‌کنم چرا محمدرضا نباشد؟ روزگاری پیمان اکبری در کنار مربیان خارجی حضور داشت حال من یک مربی دیگر را انتخاب کرده‌ام فکر نمی‌کنم این موضوع بدی باشد.

روی ذهنیت بازیکنان کار کردم

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: حدود یک ماه است که در کنار تیم ملی حضور دارم و در این مدت زمان کوتاه بیشتر تمرکز کادر فنی روی آماده سازی ذهنی بازیکنان بود.

آلکنو در خصوص شرایط تمرین، اظهار داشت: زمان کافی برای تمرینات فنی و تاکتیکی نداشتیم و نمی‌توانستم روی این موضوع تاثیر چندانی بگذارم، اما سعی کردم در طول مدت کوتاه حضورم در تیم ملی روی ذهنیت بازیکنان کار کنم تا آن‌ها با روحیه قوی حاضر شوند.
وی افزود: امیدوارم در فرصت باقیمانده بتوانم شرایط روانی بازیکنان را برای ارائه مسابقات حرفه‌ای فراهم کنم.

سعید معروف، عامل شناختم از ایران بود

آلکنو در پاسخ به این سوال که آیا نسبت به ایران پیش از آمدن ذهنیت خاصی داشتید، گفت: بله من برخی از دوستانم در ایران بازی کردند و از آن‌ها قبل از آمدن سوالاتی را داشتم، البته مهمترین عامل شناختم از ایران سعید معروف بود.

وی گفت: در مجموع اگر بخواهم بازیکنان ایران را توضیح دهم آن‌ها تیمی هستند که از هیچ رقیبی ترس و واهمه ندارند، از نظر فیزیکی و تکنیکی شرایط خوبی دارند با یکی از بازیکنان صحبت می‌کردم موصوف مسابقه اگر شرایط ایده آل باشد می‌توانیم هر تیمی را شکست دهیم.

وی خاطرنشان کرد: کار من در سالن والیبال جدا از مسائل فرهنگی است من در جریان تمرینات به دنبال ارتقاء سطح کیفیت و کسب نتیجه هستم امیدوارم در مدت حضورم در ایران بتوانم نتیجه خوبی را با تیم ملی بدست آورم.

سیاست آلکنو در واکنش به بازیکن‌سالاری

سرمربی تیم ملی والیبال گفت: به هیچ عنوان کسی برای تیم ملی تصمیم نمیگیرد و خودم حرف آخر را میزنم.
آلکنو در پاسخ به این سوال که در مقاطعی شاهد بازیکن سالاری در تیم ملی بودیم، سیاست آلکنو در این خصوص چیست؟ گفت: من نمی‌دانم تا قبل از من چه شرایطی در تیم ملی ایران بوده، ولی از زمانی که من آمده‌ام، تمام تصمیمات را خودم گرفته‌ام و کسی حق دخالت در تصیمات مرا نداشته است.
وی افزود: امکان این را نداشتم که مستقیم لیگ ایران را ببینم، اما بازی لژیونر‌های ایرانی را تعقیب می‌کردم با همکاران ایرانی‌ام هم در تماس بودم، ولی تصمیم اول و آخر با من است.

حال کریمی خوب نبود

آلکنو در پاسخ به این سوال که چرا از محمدطاهر وادی به جای جواد کریمی به عنوان پاسور استفاده کرده است؟ گفت: جواد کریمی از بازیکنان جوان و آینده دار والیبال ایران محسوب می‌شود، وی وقتی از بلژیک آمد شرایط خوبی نداشت و از آنجا که از ناحیه دست مصدوم شده بود نیم فصل دوم را روی نیمکت نشسته بود.
وی افزود: برای من اینکه پاسور دوم تیم ملی از شرایط خوبی برخوردار باشد اهمیت بالایی داشت، سعید معروف کاپیتان و پاسور اصلی تیم ملی بعد از پایان لیگ چین وقتی به ایران آمد شرایط ایده آل و آماده‌ای داشت در حال حاضر محمدطاهر وادی می‌تواند بهتر از کریمی به تیم ملی کمک کند.

 
آلکنو در ابتدای نشست خبری هم گفت: بسیار خوشحالم در این گفتگوی زنده با خبرنگاران ایرانی حضور دارم، می‌دانم که در ایران خبرنگاران از جایگاه خوبی برخوردارند پیش از این قرار بود به صورت وبیناری پاسخگوی شما باشم، اما قبول نکردم و ترجیح دادم گفتگوی زنده انجام شود.
وی افزود: پیش از این اعلام کرده بودند شاید در این نشست سوالات خوبی از شما نشود، اما اصلاً ناراحت نیستم و بدون هیچ محدودیتی سوالاتتان را از من بپرسید.
 
رقبای ایران در لیگ ملت‌ها

تیم ملی والیبال مردان ایران در لیگ ملت‌ها به ترتیب به مصاف ژاپن، روسیه، هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان، آمریکا، صربستان، آلمان، استرالیا، برزیل، اسلوونی، فرانسه، لهستان و آرژانتین خواهد رفت.

برنامه بازی‌های بلندقامتان ایران

برنامه مسابقات ایران در پیکار‌های امسال لیگ ملت‌ها به میزبانی شهر ریمینی ایتالیا به شرح زیر است:

۷ خرداد – ساعت ۱۵:۳۰
ایران – ژاپن

۸ خرداد – ساعت ۱۴:۳۰
ایران – روسیه

۹ خرداد – ساعت ۱۴:۳۰
ایران – هلند

۱۳ خرداد – ساعت ۱۴:۳۰
ایران – کانادا

۱۴ خرداد – ساعت ۲۲
ایران – ایتالیا

۱۵ خرداد – ساعت ۲۲
ایران – بلغارستان

۱۹ خرداد – ساعت ۱۸:۳۰
ایران – آمریکا

۲۰ خرداد – ساعت ۱۲:۳۰
ایران – صربستان

۲۱ خرداد – ساعت ۱۲:۳۰
ایران – آلمان

۲۵ خرداد – ساعت ۱۴:۳۰
ایران – استرالیا

۲۶ خرداد – ساعت ۲۳:۳۰
ایران – برزیل

۲۷ خرداد – ساعت ۱۸:۳۰
ایران – اسلوونی

۳۱ خرداد – ساعت ۱۵:۳۰
ایران – فرانسه

اول تیر – ساعت ۱۷:۳۰
ایران – لهستان

۲ تیر – ساعت ۱۸:۳۰
ایران – آرژانتین

چهار تیم برتر دور گروهی، به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °