سامانه "همدلی و برکت" و بازگشت ۳۰ هزار روستایی + گزارش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۷۰۷۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
رئیس ستاد اجرایی گفت: با راه اندازی سامانه "فصل همدلی و برکت" و ایجاد اشتغال در مناطق کم‌برخوردار کشور بیش از ۳۰ هزار روستایی به روستاها بازمی گردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محمد مخبر" در حاشیه مراسم جشنواره "فصل همدلی و برکت" با اشاره به وقوع ۵ رویداد در این جشنواره گفت:امروز شکرانه بهره‌برداری از ٨۵ هزار طرح با ٢٢٠ هزار شغل ایجاد شده در سال ۹۹ را برگزار میکنیم که ١٠ هزار میلیارد تومان برای این طرح‌ها در بنیاد برکت سرمایه گذاری شده است.
 
به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ، ۵ رویداد بزرگ و ملی رونمایی و افتتاح شد.

 رئیس ستاد اجرایی گفت: همچنین عملیات اجرایی ایجاد ۲۷۰ هزار شغل جدید برکت در مناطق محروم کشور در سال ۱۴۰۰ نیز آغاز میشود که برای این مهم ۱۳هزار و ۲۷۰ میلیاردتومان توسط ستاداجرایی فرمان امام و امضای تفاهمنامه با ۱۰ بانک و نهادمالی سرمایه‌گذاری میشود.

وی افزود: سال گذشته و امسال حدود ۳۰ درصد از مشاغل جدید ایجادشده در کشور توسط مجموعه کوچکی مانند ستاد اجرایی فرمان امام و زیرمجموعه‌های آن ایجاد شده، درحالی که بخش‌های اجرایی چندین برابر ما بودجه و امکانات دارند، حالا پرسید رمز این اتفاق در چیست؟

 

رئیس ستاد اجرایی ادامه داد: رمز موفقیت یک مجموعه ۴۰ نفره مانند بنیاد برکت در پیدا کردن سرمایه اصلی کشور یعنی خود "مردم" و به میدان آوردن توان و سرمایه و همت خود آنهاست، تمام طرح‌های اجراشده توسط ستاد اجرایی فرمان امام با مشارکت خود مردم و بخش خصوصی انجام میشود و این راه عبور از معضلات است، باید باور کنیم که در دنیای امروز سرمایه واقعی نیروی انسانی و مردم هستند، نه نفت و گاز و معدن.

مخبر با اشاره به نوآوری‌های جدید بنیاد برکت گفت: راه‌اندازی پویش "به روستا برمیگردیم" و "برکت همدلی" و همچنین سامانه "حمایت از کسب‌وکار‌های آسیب‌دیده از کرونا" از دیگر اقدامات بزرگی است که از امروز رسما آغاز به کار میکند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه گفت: ازطریق "اپلیکیشن برکت" امکان بازگشت و ایجادشغل برای افرادی که از روستا‌ها به شهر مهاجرت کرده‌اند وهمچنین امکان حضور و سرمایه‌گذاری مستقیم عموم مردم برای ایجادشغل در مناطق محروم کشور فراهم میشود.

مخبر افزود: پیش بینی ما اینست که در سال ١۴٠٠ حداقل ٣٠ هزار نفر را بتوانیم ازطریق این طرح به روستا‌ها برگردانیم و برای آنان شغل ایجاد کنیم.

وی تأکید کرد: مردم از طریق این سامانه میتوانند به صورت هبه یا قرض‌الحسنه اشتغال خرد و خانگی را برای هموطنان فراهم کنند و به هر اندازه مشارکت مردمی صورت بگیرد، ستاد اجرایی هم به همان میزان و علاوه بر میزان تعهد شده سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۹۹°    ۲۹.۹۹°