مرحله نهایی خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۰۸۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
وزیر ورزش گفت: خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران در مراحل نهایی خود قرار گرفته و از سوی سازمان خصوصی سازی بورس در حال شکل‌گیری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران در تشریح نشست امروز خود با نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره واگذاری و خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران گفت: موضوع خصوصی سازی در مراحل نهایی خود قرار گرفته که از سوی سازمان خصوصی سازی بورس در حال شکل‌گیری است.

وی ادامه داد: مسئولیت اصلی تمامی این فرایند‌ها سازمان خصوصی سازی است و مستندات، مدارک و گزارش‌های حسابرسی الان در اختیار سازمان خصوصی است.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: پس از مصوبه هیئت عالی واگذاری که در ۱۸ فروردین ۹۹ برای چگونگی واگذاری از طریق بازار سرمایه داشتند، بیست و سوم اسفند همان سال هم مصوبه دیگری ارائه دادند که به سازمان خصوصی‌سازی اجازه می‌داد پس از اخذ مجوز شورای عالی بورس این کار را انجام دهند.

سلطانی فر اظهار کرد نمایندگان کمیسیون اصل نود پرسش‌هایی درباره چگونگی اقدامات انجام شده و مراحل مختلف کار داشتند. برخی نمایندگان هم درباره شکل واگذاری نظر‌هایی داشتند که مقرر شد در جلسات دیگری با سازمان خصوصی‌سازی این مسائل مطرح شود و فرآیند واگذاری سرخابی‌ها با در نظر گرفتن ملاحظات جلو برود و سهامشان در اختیار مردم قرار گیرد.

وی یادآور شد: فکر می‌کنیم پس از حدود ۴۰ سال انجام فرآیند خصوصی‌سازی به رشد و توسعه ورزش و فوتبال کشور و البته دو باشگاه استقلال و پرسپولیس کمک کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °