اشک گل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۰۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
فرآورده اشک گل، اکسیری است به نام "گلاب"، شفا بخش، آرام بخش و درمان کننده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 گلاب از عرقیات است که از خاصیت درمانی بسیاری برخوردار است و مایعی است که از تقطیر گل محمدی به دست می‌آید. فصل بهار بهترین زمان برای چیدن گل محمدی و تهیه گلاب از آن است. گلاب رایحه‌ی خوشی دارد و از آن در صنعت عطرسازی استفاده می‌ کنند. گلاب علاوه بر صنعت عطرسازی، فواید درمانی بسیاری دارد و دارای خواص ضدالتهابی، ضدباکتریایی، ضد درد، ضد تشنج، ضد برونشیت و… است.

گلاب انواع مختلفی دارد. گلاب سنگین (درجه یک) یا دو آتشه در هر ۱۰۰ میل لیتر ۳۵ میلی گرم اسانس وجود دارد. برای تهیه گلاب دو آتشه پس از یکبار تقطیر و گلاب گیری روی گل‌های دیگ، گلاب به دست آمده قبلی را می‌ریزند.

و گلاب سه آتشه (سه گل) برای تهیه گلاب سه آتشه بر روی گلاب دو آتشه گل تازه ریخته و دوباره تقطیر می‌کنند.

گلاب سرشار از ویتامین C، ویتامین E، تانن، پکتین، سیترنلول، گرانتول، استاروپنین و فنیل اتانول می‌باشد و دارای ترکیبات مفیدی مانند ترپن ها، گلیکوزیدها، فلاوونوئیدها، آنتوسیانین‌ها و… است.

از گلاب برای تهیه شربت گلاب، انواع کیک و شیرینی، انواع مربا، شله زرد، حلوا و چای گلاب استفاده می‌کنند. مهم‌ترین خاصیت گلاب آرام بخش بودن آن است و به همین علت از آن در مراسم‌های سوگواری استفاده می‌کنند. در ایام امتحانات نیز برای تقویت قوای عمومی و تجدید انرژی در بدن از گلاب استفاده کنید.

کشاورزان گل کار ، مقاومت درختچه های گل در مقابل سرما و گرما را از مزیت های این محصول خدادادی می دانند.

علاقه به داشتنِ گلزار، قیمت محصول مناسب از جمله محاسن کاشت گل و گلابگیری است.

برچسب ها: گل ، گلزار ، کاشت گل ، گلابگیری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °