تفاهم نامه سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیاردی با ۵ شرکت برتر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۱۳۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
معاون طرح و برنامه وزارت صمت از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری با ۵ شرکت برتر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سعید زرندی گفت: دومین مرحله از طرح " اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر " با امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و ۵ شرکت بزرگ تولیدی اجرا می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ها ۱۰۰ طرح و موضوع سرمایه‌گذاری را شامل می‌شود، افزود: در گام دوم از اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، گروه صنعتی زر، شرکت ایران رادیاتور و شرکت سنگ آهن گهر زمین حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه‌ها امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استانداران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان دستگاه قضایی امضا خواهد شد گفت: این سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های معدن و صنایع معدنی، لوازم خانگی و صنایع غذایی انجام خواهد شد.

زرندی با اشاره به اینکه در مرحله نخست اجرای این طرح با حضور ۵ شرکت در قالب ۶۲ طرح و با سرمایه‌گذاری بیش از۱۵۲ هزار میلیارد تومان اسفندماه ۹۹ تفاهم همکاری امضا شد، افزود: شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، شیرین عسل، آلومینیوم المهدی، ماشین سازی اراک و نفت سپاهان تفاهم نامه‌های همکاری با موضوعات معدن و صنایع معدنی، صنایع پتروشیمی، ماشین سازی، صنایع غذایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا کردند.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با بیان اینکه شرکت برتر تولیدی کشور در سال ۹۹ شناسایی و رتبه بندی شد، گفت: طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر با هدف توسعه سرمایه گذاری و استفاده از توان شرک‌های بزرگ اجرا می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: باید موضوع توسعه سرمایه گذاری در بخش تولید به عنوان مهمترین راهبرد اقتصاد ایران تبدیل شود و همه ظرفیت‌ها در این خصوص فعال شود.

زرندی تاکید کرد: مدل‌های جدیدی در بخش سرمایه گذاری تعریف شده که طرح" اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر" یکی از آنهاست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °