ظریف با رئیس جمهوری ایرلند دیدار کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۱۵۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با رئیس جمهوری ایرلند دیدار و رایزنی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف عصر چهارشنبه با مایکل دی هیگینز رییس جمهوری ایرلند دیدار و گفتگو کرد.

محمد جواد ظریف که در سومین ایستگاه از تور اروپایی خود به ایرلند سفر کرده است، پیش از دیدار با رییس جمهوری ایرلند، با سایمون کاوونی وزیر امور خارجه ایرلند دیدار و در خصوص موضوعات مهم روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی، گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار روابط دو کشور را با اهمیت خواند و از تمهیدات ایرلند در زمینه بازگشایی سفارت این کشور در تهران و اعزام سفیر استقبال کرد.

وی همچنین علاقه مندی کشورمان در خصوص تداوم رایزنی‌های سیاسی و اقتصادی بخصوص در زمینه‌های کشاورزی، فناوری اطلاعات و علوم و فناوری بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

سایمون کاوونی وزیر امور خارجه ایرلند نیز در این دیدار علاقه مندی کشورش برای ارتقا همکاری‌های فیمابین همچنین بهره گیری از ظرفیت عضویت غیر دائم شورای امنیت و تسهیل گر قطعنامه ۲۲۳۱ برای همکاری‌ها را اعلام کرد.

سفر اروپایی ظریف هفته گذشته با سفر به مادرید پایتخت اسپانیا آغاز شده است. ظریف پس از دیدار و گفتگو با مقامات اسپانیا راهی رم شد و در این کشور با مقامات ایتالیا و واتیکان دیدار و تبادل نظر کرد.

وی پیش از آغاز سفر اروپایی خود به سوریه سفر کرد و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °