ارزآوری ۱۰ میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۲۲۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: سالیانه از ۳۵ میلیون تن محصول پتروشیمی، ۲۵ میلیون تن صادر می‌شود و ۱۰ میلیارد دلار ارز آوری برای کشور دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن عباس‌زاده، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در برنامه گفتگوی خبری ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: صنعت پتروشیمی به دلیل کاهش خام فروشی و تبدیل محصولات خام هیدورکروبنی به محصولات با ارزش برای کشور و صنایع پایین دستی بسیار ارزشمند است و در زنجیره تولید صنعت نفت جایگاه ویژه‌ای دارد.

عباس‌زاده گفت: با افتتاح ۳ طرح جدید، حدود ۹۰ میلیون تن ظرفیت نصب شده در صنعت پتروشیمی داریم که ۳۰ درصد از ظرفیت خاورمیانه به ما اختصاص دارد و این موضوع جایگاه ایران را در خاورمیانه مهم کرده است و در مقیاس جهانی هم در محصولات عمده تقریبا تا ۳ درصد ظرفیت محصولات جهانی به ایران اختصاص دارد.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی محصولات متنوعی تولید می‌کند و از این ظرفیت سالانه ۳۵ میلیون تن محصول وارد بازار می‌شود که صنایع پایین دستی داخل کشور از آن بهره مند می‌شوند.

او گفت: حدود ۱۵ هزار بنگاه متوسط و کوچک در صنایع پایین دستی فعال هستند که حدود ۸۸۰ هزار نفر در این بنگاه‌ها مشغول به کار شده اند.

جعفر ربیعی، مدیر عامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس میهمان دیگر برنامه گفت: صنعت پتروشیمی به عنوان صنعت نخست کشور و پیشرو بر اساس قانون اصل ۴۴ صنعتی کاملاً غیر دولتی است.

ربیعی گفت: تمام پیشرفت‌ها و دستاورد صنعت پتروشیمی از سال ۱۳۹۲ به بعد حاصل دسترنج و دستاورد بخش خصوصی است.

او گفت: بخش خصوصی می‌تواند در صنایع بسیار بزرگ و پیشرو ارزآور کمک بزرگی به اقتصاد کشور کند.

جعفر ربیعی مدیر عامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: تا چند روز آینده ۳ پروژه جدید با ۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری افتتاح می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °