میراث فرهنگی بزرگترین سرمایه هر کشور است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۲۲۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: میراث فرهنگی بزرگترین سرمایه اجتماعی و فرهنگی هر کشور و بیانگر هویت ماندگار ملت‌ها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیدعباس صالحی با صدور پیامی به جشنواره ملی فیلم‌های مستند میراث فرهنگی یادگار در قزوین، افزود: میراث فرهنگی، گذشته باشکوه سرزمین‌ها را بیان می‌کند و چراغی فراراه آینده و مسیر پیشرفت و توسعه می‌افروزد؛ از این رو حفظ، پاسداشت و معرفی آن به همگان به ویژه نسل جوان امری ضروری و ارزشمند است که می‌تواند در استحکام بخشی به هویت فرهنگی جامعه کارگشا و اثربخش باشد.
وی افزود: استفاده از ابزار‌های هنری و سینمایی بهترین و اثرگذارترین روش‌ها برای شناساندن میراث فرهنگی است و فیلم‌های مستند در این راستا دارای ارزش افزونتری هستند.
وزیر ارشاد اضافه کرد: جای بسی خرسندی است که جشنواره فیلم یادگار که رویدادی خوش سابقه نزد اهالی فرهیخته سینما است، پس از سال‌ها دوباره قد برافراشته تا یکبار دیگر میراث فرهنگی را از دریچه دوربین مستندسازان کشور به شایستگی نمایان سازد.
صالحی تصریح کرد: سرزمین فرهنگ مدار و هنرخیز قزوین این روز‌ها میزبان جشنواره‌ای است که میراث بلندمرتبه و فاخر ایران اسلامی را از قاب جادوییِ فیلم مستند به تصویر می‌کشد تا به جهانیان اعلام کند، سرزمینی که حافظ گنجینه‌های ارزنده بشری است تا همیشه بر بلندای تاریخ می‌درخشد.
وی با تشکر از عوامل و دست اندرکاران جشنواره فیلم یادگار تاکید کرد: امیدوارم این رویداد دریچه‌ای نو و مسیری تازه را در پهنه گسترده فرهنگی کشور بگشاید.
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم یادگار امروز در سرای سعد السلطنه شهر قزوین با معرفی فیلم‌های برتر برگزار شد.
به این جشنواره ۵۱۰ فیلم از ۳۲ استان ارسال شده که دریافت این تعداد فیلم برای یک جشنواره با موضوع خاص، قابل توجه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °