جشنواره جهانی فیلم فجر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۲۳۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر از اختصاص سالن‌های روباز برای نمایش آثار سینمایی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از ۵ تا ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار می‌شود.
محمدمهدی عسگرپور، دبیر سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، با حضور در برنامه "شهر فرنگ" شبکه خبر، درباره برگزاری رویداد سینمایی فیلم فجر گفت: در همه جهان، رویکرد جشنواره‌های جهانی و ملی متفاوت است؛ ما هم باید نگرش متفاوتی به این دو رویداد داشته باشیم. صاحبان سینما در جهان برخی رویداد‌های ملی را جهانی برگزار می‌کنند و سینمای ما هم از این منظر از آن‌ها عقب نیست.
وی درباره خروجی این جشنواره گفت: این رویداد یک جریان فرهنگی است و می‌تواند تاثیر گذار باشد. اساساً جشنواره‌های مهم خروجی اقتصادی هم دارند.
عسگرپور افزود: در طول سالیان گذشته هم خیلی از فیلم سازان با بازار جهانی از همین جشنواره‌ها مرتبط شده اند.
وی گفت: چند سالی است که در وزارت ارشاد جریان شفاف سازی به راه افتاده است و از این طریق می‌توان در بعد اقتصادی هم نظر داد.
دبیر جشنواره جهانی فلیم فجر افزود: اداره کردن حوزه فرهنگ پیچیده و وقت گیر است. جشنواره جهانی مثل کن و ... چندین سال مدیران ثابتی داشته اند. این تداوم مدیریتی کمک کننده است.
عسگرپور افزود: اگر همکارانی علاقه دارند؛ باید در حوزه فرهنگ وقت بگذارند.

دبیر سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر درباره کرونا و رعایت پروتکل ها در ایام جشنواره گفت: ما اهتمام جدی داریم تا تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.
وی از اختصاص سالن‌های روباز برای نمایش آثار رویداد سینمایی سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر خبر داد.
دبیر سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به برگزاری این جشنواره در تاریخ ۵ تا ۱۲ خرداد امسال، گفت: بخش‌های بازار فیلم و بخشی از کارگاه‌های جشنواره جهانی فیلم فجر به صورت مجازی برگزاری می‌شود.
عسگرپور درباره رقابتی بودن این جشنواره هم افزود: در بیشتر جشنواره‌های جهانی مثل تورنتو تمام فیلم‌ها رصد می‌شود. جشنواره فیلم فجر هم یک جشنواره دست اول است. در جشنواره امسال ۳۵ کشور مثل دانمارک، انگلیس و ... که سینمای صاحب نامند؛ حضور دارند.
دبیر سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: جشنواره‌های رقابتی همیشه شور هیجان دارند و این در ابعاد اقتصادی جشنواره تاثیر جدی دارد.
عسگرپور درباره حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره گفت: ابعاد جشنواره جهانی متفاوت‌تر از جشنواره ملی است ما باید جای نمایش این فیلم‌ها را در نظر بگیریم. در تلاشیم تا چند فیلم ایرانی هم به جشنواره اضافه کنیم.
وی درباره روند انتخاب فیلم هم گفت: ما باید نگرش‌های خاصی به انواع جشنواره‌ها داشته باشیم. خیلی از فیلم‌ها در زمان اکران ممکن است موفق نباشند. فیلم‌های جدید در اولویت انتخابی است و ما در تلاشیم تا نیرو‌های جدید معرفی شوند از طرفی فیلم باید برای خارجی‌ها هم قابل فهم باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °