بیمه دانشجویان با پرداخت ۳۱۸ هزار تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۲۵۴
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: تمام دانشجویان کشور بر مبنای حداقل حقوق (۲ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان) و با پرداخت ۳۱۸ هزار تومان می‌توانند تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "امیری گنجه" گفت: دانشجویان درحال تحصیل که فاقد بیمه و یا حتی تحت تکفل والدین خود بوده و از خدمات درمانی بهره‌مند هستند و یا به عنوان مستمری بگیر سازمان هستند، می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی معتبر از طریق مراجعه به شعب و یا سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی eservices.tamin.ir با ارائه درخواست و احراز شرایط مقرر نسبت به انعقاد قرار داد و پرداخت حق بیمه خود اقدام کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: پرداخت حق بیمه به سه شکل امکان پذیر است که نرخ ۱۲ درصد شامل خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است. نرخ ۱۴ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت قبل و بعد از باز نشستگی است و نرخ ۱۸ درصدکه خدمات بازنشستگی، فوت قبل و بعد از بازنشستگی و از کارافتادگی را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: در صورتی که دانشجویان متقاضی دریافت خدمات درمانی هستند و تحت حمایت بیمه درمانی تبعی والدین خود نیستند در صورت درخواست بیمه درمان، سرانه درمان به این مبلغ اضافه می‌شود که برمبنای حداقل حقوق ماهیانه ۷۱ هزار و ۶۰۰ تومان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: متقاضیانی که ۱۰ سال قبل از تاریخ درخواست، یک سال سابقه پرداخت حق بیمه (با نرخ کامل) را دارند از معاینات اولیه معاف خواهند بود. همچنین نرخ ۱۲ درصد نیاز به انجام معاینات اولیه ندارد و متقاضیان نرخ ۱۴ درصد نیز در صورتی که دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی بیش از ۵ سال باشند پس از تعیین میانگین دستمزد می‌توانند ۳۶۰ روز آخر دستمزد مبنا را بین حداقل دستمزد و حداکثر میانگین مذبور به اختیار انتخاب کنند.

امیری گنجه افزود: حداقل سن درخواست بیمه دانشجویان ۱۸ سال و حداکثر درخواست ۵۰ سال تمام برای متقاضیان بیمه دانشجویی است که البته در صورت داشتن مازاد سنی معادل مازاد سن نسبت به ۵۰ سال مورد نیاز است.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: هم‌اکنون تعداد یک هزار و ۷۱۰ نفر از دانشجویان در شعب غرب تهران بزرگ تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی دانشجویان قرار دارند که از این تعداد یک هزار و ۳۷۰ نفر مرد و ۳۴۰ نفر از آنان بانوان هستند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °