تبریک یمنی ها به مقاومت فلسطین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۳۰۲
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
"مهدی المشاط" رئیس شورای عالی سیاسی یمن جمعه شب پیروزی نیرو‌های مقاومت در نبرد "سیف القدس" (شمشیر قدس) را تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
المشاط افزود: به ملت فلسطین و جنبش‌های مقاومت پیروزی در نبرد "شمشیر قدس" تبریک می‌گویم.

وی تأکید کرد: مشخص شد که دشمن در برابر پایداری و استقامت فلسطینی‌ها و حملات نیرو‌های مقاومت عاجز و درمانده است، همچنان که غزه ثابت کرد، سپری برای قدس و مسجد الاقصی است.

المشاط تصریح کرد: پیروزی فلسطین اعتماد به نفس را به امت اسلامی باز گرداند و ما باید از این پیروزی به عنوان انگیزه‌ای جهت ادامه راه خود به سوی [آزادسازی]قدس بهره ببریم.

وی افزود: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها تلاش کردند، حماس، جنبش جهاد اسلامی و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین را به جای دشمن صهیونیست [به کشور‌های مسلمان و عرب]به عنوان دشمن جا بزنند که [موفق نبودند.]
رئیس شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد:ملت یمن ساعت‌های خود را با فلسطین کوک کرده بودند و ملت‌های دیگر نیز به نام قدس، حماس، جهاد اسلامی و گروه‌های مقاومت شعار می‌دادند.

المشاط تصریح کرد: اصطلاح موسوم به "معامله قرن" متلاشی شد و اندیشه سرزمین و دشمن جایگزین نیز شکست خورد و آنانی که در "سیاست‌هایشان اشتباه کرده‌اند" باید در این سیاست‌ها بازنگری کنند.

"ایمن الششنیة"ملقب به "ابویاسر" دبیرکل کمیته مقاومت فلسطین جمعه شب پس از پیروزی گروه‌های مقاومت و پذیرش آتش‌بس از سوی رژیم صهیونیستی گفت: به اشغالگران می‌گوییم که ما قدرت تغییر معادله پس از هر دور درگیری را افزایش می‌دهیم.

عطاالله حنا سر اسقف روم ارتدوکس در فلسطین نیز روز جمعه در واکنش به پیروزی نیرو‌های مقاومت وقبول آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی گفت: پیام ما می‌گوید که هرگز تسلیم اشغالگری نخواهیم شد، هرچند آنان تلاش کنند، اراده را از ما بگیرند.

فلسطینی‌ها چند سال است که تاکتیک خود را در مقابله با اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی تغییر داده و مقاومت را از سنگ به موشک تبدیل کرده‌اند، تاکتیکی که با ادامه آن می‌توان به موازنه قدرت در سرزمین‌های اشغالی دست یافت.

دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) بود که ارتش رژیم صهیونیستی از هوا، زمین و دریا تهاجم خود را به نوار غزه شروع کرد، ولی فکر نمی‌کرد که با پاسخ کوبنده موشکی جبهه مقاومت فلسطین مواجه شود.

شاحه نظامی دو «جنبش حماس» و «جهاد اسلامی» در ۱۲ روز جنگ با استفاده از صد‌ها موشک و راکت آن هم از نوع پیشرفته و تغییر تاکتیک جنگی خود، اقدام به پاسخگویی به حملات صهیونیست‌ها کرده‌اند و بنا بر اعلام منابع اشغالگران بیش از ۱۲ هزار راکت و موشک، سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دادند.

همین اقدام موجب شد که کابینه رژیم صهیونیستی پس از۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کند.

این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.
برچسب ها: مقاومت ، پیروزی ، تبریک ، یمن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °