پیروزی ملت فلسطین موفقیت همه مسلمانان جهان است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۷۳۲۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
رئیس جمهور با تبریک پیروزی ملت فلسطین گفت: مقاومت و وحدت این ملت و پاسخ قاطعی که غزه به تجاوزات صهیونیست‌ها داد موفقیت بزرگی برای ملت فلسطین و البته برای همه مسلمانان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای روحانی، امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به پیروزی‌های ملت فلسطین در مقابله با صهیونیست‌ها در دو هفته مبارزه و مقاومت اشاره کرد و گفت: در جنگ تمام عیار دو هفته‌ای بین مردم مسلمان فلسطین و رژیم غاصب صهیونیستی برای اولین بار تمام مردم فلسطین یکپارچه بودند و بخش‌های مختلف فلسطین از جمله کرانه غربی و غزه و اردوگاه‌های فلسطینی در کشور‌های دیگر و منطقه ۱۹۴۸ به صورت یکپارچه در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادند.
 رئیس جمهور اضافه کرد: انصافا ملت‌ها در همه کشور‌ها خوب وارد عمل شدند و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین پرداختند، اما متاسفانه برخی دولت‌ها از جمله دولت‌های غربی مواضع نادرستی اتخاذ کردند و در عین حال کشور‌های اسلامی مواضع خوبی اتخاذ کردند.
 آقای روحانی گفت: از دنیای عرب انتظار دیگری بود، اما متاسفانه خیلی از آن‌ها تا روز‌های آخر ساکت بودند.
 رئیس جمهور با اشاره به اینکه مقاومت و ایستادگی یک ملت پیروزی را به همراه دارد افزود: یکی از موارد آن که ما دیدیم همین بود که ملت فلسطین در برابر یک رژیم تا دندان مسلح که تمام غربی‌ها از آمریکا گرفته تا اروپا به آن کمک می‌کنند، به پیروزی رسید.
 رئیس جمهور این پیروزی را به ملت صبور، مقاوم و مجاهد فلسطین تبریک گفت.
وی همچنین قرارگرفتن در آستانه سالروز سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر در جنگ تحمیلی را به مردم ایران، رزمندگان و خانواده شهدا تبریک گفت.
 
ملت ایران در این ۱۵ ماه کرونایی پیروز بودند
 
 رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت در این ۱۵ ماه شیوع کرونا یک ساعت راحت نداشته است گفت: ملت ما در این ۱۵ ماه پیروز بود.
  آقای روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به این که روز‌های شیوع کرونا به ویژه پیک کرونا روز‌های سختی برای کشور بود تصریح کرد: روز‌هایی که یک ویروس جهش یافته وارد کشور می‌شود و یک استان را درگیر می‌کند، روز‌های بسیار سختی است؛ البته روز‌های امیدوارکننده هم داشتیم یعنی آن روز‌هایی که مردم در سراسر جهان احساس کردند دانشمندان به واکسن رسیده اند.
 رئیس جمهور با اشاره به این که ممکن است واکسن ایده آل و صددرصد نباشد اظهار داشت: به هر حال این واکسن می‌تواند مانع خوبی برای مرگ و میر باشد و اگر واکسیناسیون به طور وسیع انجام گیرد مانع گردش ویروس در کشور می‌شود و این برای مردم ما امیدوارکننده بود.
 آقای روحانی همچنین اظهار داشت: این ۱۵ ماه، یک آزمایش تاریخی برای ملت‌ها مخصوصا ملت بزرگ ما بود؛ این ۱۵ ماه سختی با جنگ اقتصادی همراه شد و وقتی این دو با هم ضمیمه می‌شود بسیار سخت خواهد بود.
 رئیس جمهور ادامه داد: کشوری که تحریم اقتصادی ندارد می‌تواند مایحتاجش را به راحتی خریداری بکند، اما که در تحریم بودیم سختی داشتیم؛ کشوری که تحریم نیست به راحتی می‌تواند به طبقات و گروه‌هایی که دچار آسیب شده است کمک کند. البته ما هم به مردم کمک کرده ایم، اما به هر حال برای ما روز‌های سختی گذشت.
 آقای روحانی تاکید کرد: این آزمایش برای ملت ایران آزمایش بزرگی بود؛ قطعا ملت ما در این ۱۵ ماه، ملت پیروز بود و قطعا مدافعین سلامت گروه پیروز در کشور ما بودند؛ ما در این تردید نداریم.
 وی با اشاره به این که دولت هم یک ساعت راحت در این ۱۵ ماه نداشت افزود: همه وزراء، کارگزاران و کارکنان دولت در سراسر کشور که مسئولیت‌های ویژه داشتند، نه روز تعطیل و نه جمعه داشتند. همه روز‌ها و ساعات زمان فعالیت آن‌ها بود که با همه توان دولت برای کاهش رنج مردم تلاش کرد.
 
لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی در زمان تبلیغات انتخاباتی
 
رئیس جمهور گفت: در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری باید با دقت تمام پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه و اجرا قرار گیرد.
  آقای روحانی در ادامه سخنان خود افزود: مشکل‌ترین دوران در زمان کرونا، دوران تبلیغات انتخاباتی است که البته برای روز انتخابات نیز باید فاصله‌ها را مراعات و زمان انتخابات را بیشتر کنیم امروز تصمیم مهمی در این جلسه اتخاذ شد که کمی زمان انتخابات را توسعه دهیم.
 وی اضافه کرد: وزارت کشور از پیش تصمیم گرفته است که صندوق‌ها را افزایش دهد و اپلیکیشن شعبه یاب سریع در اختیار مردم قرار گیرد که مردم در روز انتخابات بتوانند از روی این اپلیکیشن تشخیص دهند که کدام یک از حوزه‌های نزدیک شان برای رای دادن خلوت است و مراجعه نمایند.
 رئیس جمهور گفت: اگر وزارت کشور در روز انتخابات ببیند که یکی از حوزه‌های اخذ رای شلوغ است فورا باید صندوق سیار را به همان مکان بفرستد.
 آقای روحانی افزود: اگر برای روز انتخابات تصمیم دیگری هم از لحاظ پروتکل‌های بهداشتی لازم بود، اتخاذ خواهد شد.
 رئیس جمهور با اشاره به اینکه دستور اصلی جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بود، گفت: بسیار مهم است که ما در زمان تبلیغات که پس از اعلام اسامی از سوی شورای نگهبان صورت می‌گیرد پروتکل‌های بهداشتی را به صورت دقیق رعایت کنیم.
 وی افزود: در جلسه امروز مصوب شد که اجتماعات نباید در فضای سربسته باشد و اگر جمعیتی هست باید حتما در فضای بزرگ و باز و با اجرای پروتکل‌های وزارت بهداشت و رعایت فاصله‌ها این تبلیغات صورت گیرد.
 رئیس جمهور گفت: اگر جلسه‌ای هم در فضای بسته برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود باید با رعایت پروتکل‌ها انجام شود.
 آقای روحانی افزود: برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی در زمان تبلیغات باید خود نامزد‌های انتخابات تلاش کنند و ستاد‌های آن‌ها باید احساس مسئولیت کنند و مسئولین استانی اعم از استاندار، فرماندار و بخشدار باید در زمینه اجرای پروتکل‌های بهداشتی احساس مسئولیت کنند.
 رئیس جمهور گفت: نیرو‌های انتظامی، بسیج و سپاه باید دقت کنند مقرراتی که در ستاد ملی کرونا وضع و ابلاغ می‌شود و در شرایط کرونا حکم قانون دارد رعایت شود.
آقای روحانی افزود: رعایت پروتکل‌ها باید از سوی تمامی بخش‌ها برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری صورت گیرد تا تبلیغات ما حداقلی نشود و حداکثری صورت گیرد ولی اجتماعات باید حداقلی باشد.
 رئیس جمهور گفت: تبلیغات باید از صدا و سیما و فضای مجازی باشد و در مصوبه‌ای که امروز داشتیم از صدا و سیما و وزارت ارتباطات و اپراتور‌ها خواسته شده است به وظیفه خود عمل کنند و فضای بازتر و بیشتری را در اختیار نامزد‌ها قرار دهند تا آن‌ها بتوانند نظرات خود را اعلام کنند و ما بتوانیم انتخابات شکوهمندی داشته باشیم و سلامت مردم نیز حفظ شود.
 آقای روحانی تاکید کرد: حداقل تا پایان امسال باید همه سبک زندگی جدیدی را که آغاز کرده ایم، حفظ کنیم و تلاش ما این است که بتوانیم در روز‌های آینده مردم بتوانند از واکسن استفاده کنند.
 رئیس جمهور با اشاره به گزارشی که امروز در این جلسه در خصوص واکسیناسیون ارایه شد، گفت: تاکنون بیش از ۵ میلیون دوز واکسن توزیع شده و بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیز در کشور واکسینه شده اند و این روند ادامه دارد.
 آقای روحانی ابراز امیدواری کرد: ۱۵ میلیونی که هدف ما در واکسیناسیون از نظر سالمندبودن و داشتن بیماری‌های خاص بود تا آخر خرداد و اوایل تیرماه واکسینه شوند و ما به این هدف برسیم.
 رئیس جمهور افزود: امیدوارم تا پایان دولت بتوانیم قدم مهمی را در مساله واکسیناسیون برداریم وآرامشی در جامعه بوجود آوریم.
 
در قبال حفظ جان مردم و برگزاری انتخابات با مشارکت بالا مسئولیم
 
رئیس جمهور با تاکید باید در ایام انتخابات شرایط آرامی از لحاظ کرونا داشته باشیم، تصریح کرد: ما در خرداد ماه برای اینکه هم جان مردم حفظ شود و هم انتخابات با شکوه برگزار شود، مسئولیت سنگینی داریم.
 آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: باید تلاش کنیم از این پیک چهارم خارج شویم و در عین حال وارد پیک پنجم هم نشویم، متاسفانه وقتی وارد پیک می‌شویم و احساس می‌شود با یک خطر جدی مواجه ایم دستورالعمل‌ها خوب مراعات می‌شود، اما وقتی از پیک عبور می‌کنیم از اطمینان کاذب در جامعه ایجاد می‌شود و دوباره پروتکل‌ها کاهش پیدا می‌کند و سهل انگاری‌ها افزایش و همین مقدمه‌ای برای موج بعدی می‌شود.
 رئیس جمهور ادامه داد: خواهش می‌کنم از همه بخش‌هایی که مسئولیت دارند به وزارت بهداشت و همه بخش‌های نظارت در کسب وکار‌ها نیروی انتظامی، سپاه، بسیج و همه در کنارهم قرار بگیریم و کاری کنیم که پروتکل‌ها بسیار دقیق پیاده شود و با افرادی که مراعات نمی‌کنند و متخلف هستند قاطعانه برخورد شود.
 آقای روحانی افزود: اگر ما قاطعانه برخورد نکنیم با یک پیک جدید مواجه می‌شویم، مخصوصاً بعد از ماه رمضان تا محرم سه ماه جشن‌ها و عروسی‌ها و دورهمی هاست و بخصوص در تابستان که سفر‌ها هم وجود دارد و همه دست به دست هم می‌دهد و کار را برای ما مشکل می‌کند.
 رئیس جمهور ادامه داد: با گرم شدن هوا نیز برعکس آن چه که تصور می‌شود که گرمای هوا تاثیر می‌گذارد بر روی کاهش بیماری کرونا، اما این گونه نیست، بخصوص در استان‌های گرم که هوا گرم می‌شود ناچار می‌شوند از کولر استفاده کنند و پنجره‌ها را ببندند و تعویض هوا دچار مشکل می‌شود و می‌بینیم در فصل گرما این ویروس اتفاقاً در جایی که بیشتر گرم است، شیوع پیدا می‌کند.
 آقای روحانی گفت: باید این کلمه را بگویم که شرایط ما همچنان شکننده است و ما یک شرایط کاملاً مطمئن را پیشرو نداریم.
رئیس جمهور افزود: ویروس هندی که ممکن است سروکله آن از یک استان پیدا شود و مردم را دوباره دچار کند، باید مراعات کنیم و حواسمان جمع باشد هم در مهمانی‌ها و هم دورهمی‌ها این جمع شدن‌ها متوقف شود و همه جا باید پروتکل‌ها را به خوبی مراعات کنیم تا دوباره دچار مشکل جدید نشویم.
 آقای روحانی گفت: امسال در ماه خرداد مواجه هستیم با یک مسئولیت بسیار سنگین و آن انتخابات شورا‌ها و ریاست جمهوری است و باید کاری کنیم که در ایام انتخابات یک شرایط آرامی از لحاظ کرونا داشته باشیم ولی اگر در هفته‌های اولیه خرداد مراعات نشود و بخواهیم پایان هفته دوم و سوم خرداد مواج شویم با پیک جدید به معنی آن است که ما نمی‌توانیم یک انتخابات مطلوب و با شکوه داشته باشیم.
 رئیس جمهور افزود: مردم وقتی ببینند موج جدید اوج گرفته است و دچار مشکل خواهند شد برای حضور؛ بنابراین یک مسئولیت سنگینی داریم حفظ جان مردم و انتخابات با مشارکت مردم که این مسئولیت دوم ما است و باید هر دو را کنار هم قرار دهیم که هم جان مردم حفظ شود و هم انتخابات با شکوه برگزار شود.
 آقای روحانی گفت: باید در هفته‌های اولیه خرداد کاملا مراقبت کنیم و بیشتر حساس باشیم تا بتوانیم انتخابات را کاملا در شرایط کامل انجام دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۹۹°    ۲۷.۹۹°