واگذاری بیش از ۳۰ درصد رشد اقتصاد کشور به بهره‌وری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۳۶۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴
رئیس هیئت مدیره انجمن بهره‌وری ایران گفت: در سه برنامه توسعه بیش از ۳۰ درصد رشد اقتصاد کشور به بهره‌وری واگذار شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "حمید کلانتری" در گفتگو با برنامه «گفتگوی ۱۸:۳۰» درباره شاخص‌های بهره‌وری و راهکارهای ارتقای آنها گفت: شاخص بهره‌وری در اقتصاد ملی کشور شاخص خوبی نیست، گاهی این شاخص صفر است، گاهی منفی و گاهی کمی مثبت است.

رئیس هیئت مدیره انجمن بهره‌وری ایران افزود: در سه برنامه (چهارم، پنجم و ششم) توسعه از ۳۱ تا ۳۵ درصد رشد اقتصاد و رشد (GDP) یا تولید ناخالص داخلی به بهره‌وری واگذار شده است.

او با بیان اینکه بهره‌وری یک شاخص مدیریتی است، ادامه داد: وقتی شاخص بهره‌وری بالا می‌رود یعنی ما مبتنی بر دانش، مدیریت، استفاده صحیح از نیروی انسانی، سرمایه و منابع در اختیار تدبیر کرده و کشور را رشد داده‌ایم.

بهره‌وری درستی از امکانات نداشتیم

قاسم انصاری رنانی، کارشناس بهره‌وری و استاد دانشگاه با بیان اینکه بهره‌وری یعنی استفاده بهینه از امکانات گفت: مأموریت بهره‌وری آن است که همه امکاناتی که می‌تواند سهم بسزایی در رشد و توسعه اقتصاد داشته باشد، بتواند آنها را بهره‌ور کند.

او با بیان اینکه ما نتوانستیم بهره‌وری درستی از امکانات داشته باشیم، افزود: ما باید اقتصاد را از حوزه دولتی که یک حوزه حفظ کننده است و نمی‌تواند افزاینده باشد، به‌تدریج به بخش خصوصی انتقال دهیم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °