قطع برق ادارات پرمصرف پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۷۳۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۹
مدیرعامل شرکت برق تهران بزرگ گفت: با هدف کاهش بار شبکه برق پایتخت، انشعاب تعدادی از وزارتخانه‌ها و ادارات بزرگ تهران قطع شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ "حسین صبوری" گفت: با توجه به اطلاع رسانی گسترده در خصوص لزوم کاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در بخش اداری، متاسفانه برخی از وزارتخانه‌ها و ادارات با وجود هشدار‌ها و اخطار‌های مکرر، مصرف برق خود را به میزان تعیین شده کاهش ندادند و به همین دلیل به منظور جلوگیری از بروز خاموشی گسترده در کلان شهر تهران، این شرکت بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی اقدام به قطع برق این دستگاه‌ها کرد.

مدیرعامل شرکت برق تهران بزرگ با بیان این که کاهش و مدیریت مصرف برق در این برهه زمانی برای تأمین برق کشور بسیار حیاتی است، افزود: هر سازمان و نهاد دولتی که ابلاغیه‌های مربوط به مدیریت مصرف را رعایت نکند به طور حتم با قطع برق مواجه خواهد شد.

در همین حال مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق امروز (شنبه) اعلام کرد: برق ۴ سازمان دولتی به دلیل رعایت نکردن الگوی مصرف اعلام شده، با ابلاغ قبلی، قطع شد.

او افزود: برق این سازمان‌ها که پیشتر نسبت به رعایت نکردن سقف و الگوی تعیین شده اخطار دریافت کرده بودند، قطع شد.

رجبی مشهدی ادامه داد: وزارت صمت، بانک ملت (مرکزی)، بنیاد تعاون و سازمان ثبت و اسناد کشور۴ ساختمانی است که برق آنها امروز با هماهنگی و ابلاغ قبلی، قطع شد.

به گفته سخنگوی صنعت برق، براساس ابلاغ صورت گرفته توسط وزارت نیرو، سازمان‌های دولتی باید مصرف برق خود را ۵۰ درصد کاهش دهند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۲۱.۹۹°