مک کنزی بار دیگر از قدرت پهپادی ایران گفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۳۸۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۷
ژنرال فرانک مک کنزی فرمانده نیرو‌های آمریکایی در خاورمیانه و آفریقا که به عراق سفر کرده است، در اظهاراتی ضمن اذعان به قدرت پهپادی ایران اعلام کرد آمریکا باید اقدامات بیشتری برای مقابله با پهپاد‌های ایران انجام دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مک کنزی در خصوص قدرت پهپادی ایران گفت: ایران در سال‌های آینده قدرت خود را در این بخش افزایش خواهد داد و از پهپاد‌های کوچک در سطح گسترده‌تری استفاده خواهد کرد.
این فرمانده نیرو‌های آمریکایی روز پنجشنبه به عراق و روز جمعه به سوریه سفر کرد، اما گزارش‌های سفر او پس از خروجش از منطقه منتشر شده است.
مک کنزی گفت: ما سخت در تلاش برای جبران ضعف‌های خود برای مقابله موثر با پهپاد‌ها هستیم. پهپاد‌های کوچک و ارزان قیمت، به سختی شناسایی می‌شوند و شکست آن‌ها مشکل است. تلاش‌ها برای یافتن راه‌هایی جهت قطع ارتباط و کنترل بین پهپاد و اپراتور آن، بهبود حسگر‌های رادار برای شناسایی سریع تهدید هنگام نزدیک شدن و یافتن روش‌های موثر الکترونیکی و جنبشی برای پایین آوردن این پهپاد‌ها در جریان است.
وی افزود: نصب حصار و تور با ارتفاع زیاد نیز می‌تواند به عنوان یک اقدام محافظتی مورد استفاده قرار گیرد. ما هنوز در این زمینه به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم.
در یک ماه گذشته پایگاه آمریکایی «عین الاسد» واقع در استان الانبار عراق دو بار مورد حمله پهپادی قرار گرفته است.
در روز‌های گذشته با اظهارات مک‌کنزی فرمانده نیرو‌های آمریکایی در آسیای غربی که بر خارج نشدن از عراق تاکید داشته، حملات علیه مواضع و منافع آمریکا شدت گرفته است.
بغداد و واشنگتن فروردین ماه طی گفتگوی موسوم به راهبردی با یکدیگر بر سر خروج زمانبندی شده نیرو‌های آمریکایی و برچیده شدن پایگاه‌های این کشور در خاک عراق توافق و تاکید داشتند، اما اظهارات فرمانده نظامی آمریکا درماه گذشته مدام برحول نقض آن توافقات چرخیده است.
مک کنزی در این خصوص گفت: آن‌ها فکر می‌کنند می‌توانند با حملات سطح پایین که واکنش آمریکا را به دنبال نداشته باشد، ما را حساس کرده و در نهایت مجبور به ترک عراق کنند. این وضعیت خطرناک است. من فکر می‌کنم ائتلاف آمریکا هنوز برای مبارزه با داعش باید در عراق بماند.
برچسب ها: مک کنزی ، قدرت ، ایران ، پهپاد
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °