رفع مشکل قانونی برای دریافت تعرفه نسخه الکترونیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۴۰۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، از رفع مشکل قانونی برای دریافت تعرفه نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها خبر داد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای سید علی فاطمی، به مشکلات داروخانه‌ها برای نسخه خوانی الکترونیک اشاره کرد و افزود: مشکلی که داروخانه‌ها برای ارائه خدمات دارویی در قالب نسخه الکترونیک داشتند، صرف وقت زیاد و هزینه‌های مترتب بر آن بود که با تعیین تعرفه برای نسخه الکترونیک، این مشکل قانونی رفع شده است.
وی با عنوان این مطلب که اعتبار مورد نظر برای دریافت تعرفه نسخه الکترونیک در قانون بودجه ۱۴۰۰ آمده است، ادامه داد: از همین رو لازم است که هیأت وزیران این تعرفه را ابلاغ کند.
آقای فاطمی گفت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی این مصوبه را به هیات وزیران برده و منتظر ابلاغ آن هستیم.
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به زمان بر بودن نسخه خوانی الکترونیک در داروخانه‌ها، افزود: به طور میانگین در هر نسخه بین ۵ تا ۶ قلم دارو نوشته می‌شود که می‌بایست تک تک دارو‌ها ثبت و مشخصات بیمار نیز استعلام شود. همین مسئله، زمان زیادی را می‌برد و لازم است که نیروی انسانی بیشتری به کار گرفته شود.
وی در عین حال به اختلالات اینترنتی برای ثبت نسخه در سامانه اشاره کرد و گفت: مشکلات نسخه خوانی الکترونیکی فقط با تعیین تعرفه حل نمی‌شود.
آقای فاطمی با عنوان این مطلب که محل تولید نسخه در مطب است، ادامه داد: تفاوتی که برای تعرفه نسخه کاغذی و الکترونیکی در نظر گرفته‌اند بین ۸ تا ۲۰ هزار تومان است و به طور میانگین بابت نسخه نویسی الکترونیکی به هر پزشک ۱۴ هزار تومان پرداخت می‌کنند. در حالی که این پرداختی برای هر نسخه الکترونیکی در داروخانه‌ها ۵ هزار تومان است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °