وزارت راه، مسئول ساماندهی ۴۴۰ محله حاشیه‌ای
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۷۴۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
وزیر کشور: وزارت راه و شهرسازی مسئول متولی ۴۴۰ محلات حاشیه‌ای و سکونتگا‌های غیررسمی است که در زمینه‌های کالبدی، اجتماعی و فرهنگی صورت می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای عبدالرضا رحمانی فضلی، در حاشیه جلسه ۱۳۸ شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران افزود: جلسه امروز شورای اجتماعی با موضوع محلات حاشیه‌ای یا محلات سکونتگاه‌های غیررسمی بود که به عنوان یکی از اولویت‌های بود که مقام معظم رهبری به عنوان آسیب‌های اجتماعی طرح کرده بودند.
وی افزود: از همان زمان در شورای اجتماعی کشور با همکاری دستگاه‌های اجرایی طرحی تهیه شد که مبتنی بر ان طرح در خصوص محلات و حاشیه‌ها در دو بعد کالبدی و اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی صورت گرفت و دستگاه‌های متولی و همکار و معین هم مشخص شدند و اقدامات خوبی صورت گرفت.
وی گفت: امروز بیش از ۴۴۰ محلات را خود وزارت راه و شهرسازی در قالب آن ستادی که متولی ان کار است بر عهده دارد و بیش از ۲۰۰محله را وزارت کشور در قالب دفاتر تسهیل گری ساماندهی می‌کند.
وزیر کشور افزود: همه دستگاه‌ها در قالب کارگرو‌های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، فنی و امنیتی با رعایت اولویت‌ها کار ا نجام می‌دهند.
وی گفت: روند کار مناسب است، اما با فاصله عقب آفتادگی که ما داریم، متاسفانه به دلیل عدم تعادل، نبود توازن و ناترازی که در توزیع امکانات و منابع وجود دارد، هنوز از هدف خودمان فاصله داریم و هرچند حرکت مطلوب صورت گرفته است، اما شرایط عادی به زودی قابل تحقق نخواهد بود هرچند که کار‌های خوب صورت می‌گیرد.
رحمانی فضلی افزود: امروز مقرر شد دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری‌ها و دستگاه‌های امنیتی در اول سال منابع خود را با اولویت این مناطق تقسیم بندی کنند، تا ان شاءالله در سال ۱۴۰۰ با رعایت اولویت‌ها و نگاه جامع در کنار کار‌های کالبدی و کار‌های فرهنگی و اجتماعی و آموزشی با همدیگر پیش ببریم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۹۹°    ۲۹.۹۹°