جزو قدرت‌های برتر موشکی و پهپادی هستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۴۰۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
وزیر دفاع در آیین گشایش نمایشگاه صنایع دفاع: ما امروز بلاتردید یکی از قدرت‌های موثر موشکی و پهپادی متعارف جهان هستیم و این مورد اذعان همگان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیرسرتیپ حاتمی در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاورد‌های صنایع دفاعی گفت: امروز حضور مردم و حمایت آن‌ها از نیرو‌های مسلح قدرت دفاعی اطمینان بخشی به ما داده است.
وی با بیان اینکه هزینه‌های زیادی برای تامین قدرت دفاعی شده است و اگر روزی دشمن از گزینه‌های روی میز حرف می‌زد امروز دیگر نه تنها عملی نشد بلکه دیگر حرفی نمی‌زند، گفت: امروز دشمن اذعان می‌کند که در حوزه هوایی اشراف خودشان را از دست داده اند و من اینجا می‌گویم که آن‌ها فقط توان هوایی ما را دیده اند در حالی که در حوزه‌های دیگر دفاعی نیز اینگونه هستیم.
امیر حاتمی افزود: امنیت در منطقه بهم پیوسته است و همه باید امنیت داشته باشیم و ما همواره با تلاش صادقانه و خالصانه و کمک به محور مقاومت برای این منظور تلاش کردیم و شهادت سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی این پیام را داد که ما همواره به دنبال امنیت برای همه هستیم.
امیرحاتمی با اشاره به اینکه دشمنان با عناد سعی می‌کنند با عناوینی تحت عنوان نفوذ منطقه‌ای تلاش‌های ما را برای ایجاد امنیت مخدوش کنند، گفت:، اما آن‌ها به خوبی می‌دانند که تلاش ما در مسیر امنیت حقیقی است و امروز نیز در جای جای منطقه اثار آن را می‌بینیم.
وی گفت: در جنگ غزه دشمن درس بزرگی گرفت که به جای فضولی و دست اندازی و شهادت فخری زاده‌ها باید به فکر خودشان باشند زیرا درخت بی ریشه صهیونیسم پوسیده است و بزودی خواهد افتاد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با تاکید بر اینکه امروز به همه اهدافی که در برنامه ۴ ساله داشتیم رسیده ایم، گفت: هدف ما دستیابی به تسلیحات راهبردی در همه حوزه‌های رزم بوده است و ما امروز متناسب با هر وضعیت دفاعی توانایی داریم.
وی افزود: در حوزه موشکی دارای توانمندی بسیاری هستیم و ما از قدرت‌های موثر موشکی در جهان هستیم.
امیرحاتمی دستیابی به سامانه‌های بومی پدافندی برد بالا، متوسط و پایین و سامانه‌های راداری، پهپادی و همچنین استفاده از هواپیما‌های نظامی را در رده‌های مختلف از توانمندی‌های بالای نیرو‌های مسلح برشمرد که مانع بزرگی در برابر زیاده خواهی دشمنان است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °