کاهش حد نصاب نمره قبولی داوطلبان آزمون استخدامی تأمین اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۴۲۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
مدیرکل منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی گفت: حد نصاب نمره قبولی داوطلبان آزمون استخدامی تأمین اجتماعی به کمتر از ۵۰ درصد کاهش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"عباس اکبریان" گفت: از داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی این سازمان در سال ۹۹ که امتیاز آزمون کتبی آنان مشمول حدنصاب جدید (تعیین شده در مصوبه مذکور) است به تعداد سه برابر ظرفیت جذب در هر عنوان شغلی با کاهش نصاب به ۵۰ درصد بالاترین نمره اخذ شده در هر عنوان شغلی برای شرکت در مصاحبه استخدامی دعوت می‌شود.

مدیرکل منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی افزود: سازمان تأمین اجتماعی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود و با هدف ایجاد فرصت برابر و رقابتی عادلانه رفع تبعیض و منع توصیه در استخدام نیروی انسانی شایسته، با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون استخدامی در سال ۱۳۹۹ اقدام کرد.

او گفت: طبق مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون و همچنین ضوابط استخدامی سازمان تأمین اجتماعی مصوب ۹۹/۴/۳۰، ورود به مرحله مصاحبه (۳ برابر ظرفیت) مشروط به اخذ ۵۰ درصد نمره مرحله آزمون کتبی تعیین شده است. براساس نتایج اعلام شده توسط سازمان سنجش، تعدادی از داوطلبان موفق به کسب حدنصاب مذکور (۵۰ درصد امتیاز آزمون کتبی) شدند که از داوطلبان مذکور برای شرکت در مصاحبه دعوت بعمل آمد و پذیرفته شدگان نهایی برای طی مراحل استخدام و آغاز به‌کار در واحد‌های تابعه سازمان به هسته گزینش معرفی شدند.

اکبریان افزود: با توجه به اینکه جمعی از شرکت کنندگان موفق به کسب حدنصاب اعلام شده در آزمون کتبی برای ورود به مرحله مصاحبه به میزان ۵۰ درصد (شرط الزامی مقرر در جزء «الف» بند (۲-۵) ماده (۵) ضوابط استخدامی سازمان مصوب۹۹/۴/۳۰ و تبصره بند (۷) دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون) نشدند، دو راهکار وجود داشت: یکی اینکه این سازمان درخصوص افرادی که نصاب ۵۰ درصد نمره را کسب نکرده‌اند، اعلام کند هیچ برنامه و تعهدی ندارد و راهکار دیگر اینکه سازمان تأمین اجتماعی در جهت همکاری با داوطلبان مذکور و به منظور ایجاد زمینه ورود جمع بیشتری از شرکت کنندگان به فرایند مصاحبه که موفق به کسب حد نصاب مقرر نشده‌اند و همچنین به منظور رعایت اصل پاسخگویی اجتماعی و انجام تعهدات خود در زمینه ارائه خدمت به بیمه شدگان و ذینفعان و ایجاد فرصت شغلی برای جوانان کشور و تأمین هرچه سریعتر نیروی انسانی مورد نیاز واحد‌های خود، ضمن مدنظر قرار دادن اصل شایسته‌گزینی و حفظ کیفیت نیروی انسانی جذب شده، با کاهش نصاب نمره قبولی به کمتر از ۵۰ درصد، حداکثر مساعدت را برای ایجاد امکان بکارگیری داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی به عمل آورد.

او بیان کرد: راهکار دوم انتخاب شد و بر این اساس در آبان ماه ۱۳۹۹ برای جذب پیمانی و قراردادی (موسسات و شرکت‌های تابعه) کارنامه سه برابر ظرفیت با کاهش نصاب به کمتر از ۵۰ درصد تعیین شده، ولی با مکاتبه مرجع نظارتی و ارسال تصویر مکاتبه به دستگاه‌های نظارتی مختلف، این انعطاف و تسهیل با مانع مواجه شد. به منظور رفع مشکل، پس از چند مرحله بحث و بررسی موضوع، با پیگیری مدیرعامل و موافقت هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، حدنصاب امتیاز آزمون کتبی در عناوین شغلی به میزان پنجاه درصد بالاترین امتیاز در آزمون کتبی در هر عنوان شغلی کاهش یافت.

مدیرکل منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی گفت: براساس مصوبه جدید اخذ شده، مقرر شد از داوطلبانی که امتیاز آزمون کتبی آنان مشمول حدنصاب جدید (تعیین شده در مصوبه مذکور) است، به تعداد سه برابر ظرفیت جذب در هر عنوان شغلی با کاهش نصاب به ۵۰ درصد بالاترین نمره اخذ شده در هر عنوان شغلی برای شرکت در مصاحبه استخدامی دعوت به‌عمل آید که کاهش نصاب را در جدول زیر می‌توانند مشاهده کنند.
 
 
کاهش حد نصاب نمره قبولی داوطلبان آزمون استخدامی تامین اجتماعی

او ادامه داد: ذکر این نکته حائز اهمیت است که طبق ماده (۵) بند ۵-۲ و ماده (۷) بند ۶-۶-۷ ضابطه جذب و استخدام سازمان تأمین اجتماعی، کاهش حدنصاب امتیاز آزمون کتبی نافی شرط کسب حدنصاب نمره نهایی قبولی نیست و داوطلبان باید حدنصاب امتیاز لازم در مصاحبه را براساس نمره آزمون کتبی خود کسب کنند. علاوه بر این درخصوص کسانی که با این نصاب جزو سه نفر به مرحله مصاحبه وارد نشوند یا پس از مرحله مصاحبه جزو پذیرفته شدگان نهایی نباشند، فرصت‌های دیگری نیز طبق مصوبه پیش‌بینی شده است.

اکبریان افزود: در مواردی که به لحاظ قلت تعداد متقاضیان واجد شرایط، امکان حضور سه نفر برای مصاحبه برای هر ردیف استخدامی میسر نباشد و به کار گیری نیرو در ردیف‌های مذکور به خاطر بازنشستگی و توسعه واحد‌ها ضرورت داشته باشد، در خصوص افرادی که به صورت شرکتی، جایگزین مرخصی، موقت، قراردادی و شرکتی، قبل از آزمون و مصاحبه در واحد‌های سازمانی مشغول بکار بوده اند و در ایام کرونایی انجام وظیفه نموده اند، به تأسی از شیوه عمل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،۲۰ درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی آنان افزوده می‌شود.

او فزود: در صورت عدم تکمیل ظرفیت پس از اجرای مفاد ردیف (۱)، در موارد ضروری با تشخیص مدیرعامل این سازمان، تا حد رسیدن به تعداد سه نفر متقاضی با رعایت ترتیب، حد اکثر ضریب ۱/۲۰ نسبت به امتیاز مکتسبه نفرات بعدی در آزمون کتبی اعمال خواهد شد.

اکبریان اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی و تمامی شرکت‌ها و موسسات وابسته و تابعه به‌ویژه هلدینگ درمان و شرکت کار و تأمین چنانچه در آینده نیاز به جذب نیرو داشته باشند، می‌توانند نیرو‌های مورد نیاز خود را با لحاظ اولویت در صورت ارتباط تجربی و تحصیلی با شغل مورد نظر، از بین واجدان شرایط و از محل ذخیره آزمون فوق الذکر با مصاحبه و رعایت ضوابط و مقررات موضوعه انتخاب کنند.
 
مدیرکل منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به مصوبه اخذ شده، ضمن کاهش نصاب مرحله کتبی، فرصت‌های دیگری برای سایر افراد و به‌طور کلی افرادب که پس از مصاحبه جزو قبول شدگان نهایی قرار نمی‌گیرند پیش‌بینی شده است و انتظار می‌رود داوطلبان با آمادگی لازم در مرحله مصاحبه شرکت کنند و در فرصت‌های بعدی از ظرفیت‌های اعلامی و موردی بهره‌مند شوند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °