هزینه‌های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۱۷۴۳۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: هم‌اکنون تعدادی از دارو‌ها و خدمات درمان ناباروری در بخش‌های سرپایی و بستری تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار داشته و امسال نیز پوشش خدمات درمان ناباروری توسعه می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ محمدمهدی ناصحی درباره خدمات درمان ناباروری گفت: درمان ناباروری با توجه به اختلالات موجود در هر یک از زوجین، تنوع زیادی دارد و خدمات اولیه‌ای نظیر درمان‌های دارویی تا خدمات پیچیده‌ای مانند IVF که فقط در مراکز تخصصی ارائه می‌شود را در بر می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افرود: هم اکنون بخش قابل توجهی از دارو‌ها مانند فولی تروپین، اچ سی جی، اچ ام جی، خدمات پاراکلینیک مرتبط به درمان ناباروری مانند سونوگرافی Infertility در آقایان یا آزمایش‌هایی مانند Semen Analysis، اندازه‌گیری کمی FSH, LH و تستوسترون و همچنین برخی خدمات جراحی نظیر اعمال جراحی برای باز کردن لوله‌ها در کسانی که قبلا سابقه توبکتومی یا وازکتومی داشته‌اند یا اعمال جراحی مربوط به رفع چسبندگی‌های رحمی در بانوان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

او اضافه کرد: در همین خصوص و در سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان صرفا برای دارو‌های مربوط به درمان ناباروری از طرف سازمان بیمه سلامت ایران هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: دنبال کردن سیاست‌های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری یکی از دغدغه‌های جدی سازمان بیمه سلامت محسوب و از اولویت و اهمیت بالایی برخوردار است.

ناصحی با اشاره به اینکه برخی خدمات درمان ناباروری ستاره‌دار بوده و در تعهد بیمه‌های درمانی نیستند، گفت: بر اساس بند «ح» تبصره ۱۷ ماده واحده قانون بودجه سال۱۴۰۰ و در راستای سیاست‌های کلی جمعیت، دولت مکلف شده است اعتباراتی را ذیل ردیف‌های وزارت بهداشت تحت عنوان حمایت از هزینه‌های درمان ناباروری متمرکز کند.

او افزود: اعتبار این حساب مطابق نظر کارگروهی متشکل از نمایندگان سازمان‌های بیمه‌گر پایه، جهاد دانشگاهی و معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در خصوص مواردی نظیر پوشش نود درصد (۹۰%) کل هزینه‌های سه دوره کامل یکی از روش‌های کمک باروری (آی. سی. اس. آی) و (آی. وی. اف) برای هر زوج نابارور و همچنین پوشش هزینه‌های دارویی و پاراکلینیک و سایر روش‌های درمان ناباروری هزینه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس قانون، افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارند، می‌توانند بسته به شرایط خود تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گیرند. به این ترتیب امکان استفاده از پوشش بیمه‌ای برای زوجین نابارور فاقد بیمه نیز مشابه سایر افراد جامعه فراهم است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°