اولویت‌های ضروری کلان کشور در دولت آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۴۴۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: اصلاح نظام بانکی، بازار سرمایه و بیمه از جمله اولویت‌های مهم دولت آینده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 طهماسب مظاهری، کارشناس مسائل اقتصادی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه مسائل اقتصادی یکی از اولویت‌های جدی و مهم دولت آینده خواهد بود، گفت: نگرانی مردم درخصوص مسائل اقتصادی با توجه به شاخص‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم، بسیار شدید شده و باید برای حل آن تدابیر جدی اندیشیده شود.

او افزود: شرایط اقتصادی ما به جایی رسیده که برای اصلاح نظام اقتصادی و وضعیت اقتصادی مردم تصمیمات خیلی سخت‌تری نسبت به چهار سال گذشته می‌توان گرفت، تصمیماتی که باید با اعتماد به علم کارشناسی گرفته شود مسئله‌ای است که دولت آینده باید آمادگی انجام این کار را داشته باشد.

کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: دولت آینده باید بداند که با تصمیمات عادی و ساده نمی‌تواند نظام اقتصادی کشور را اصلاح کند.

مظاهری با تأکید بر اینکه دولت آینده حتما باید منافع بلندمدت را به دستاوردهای کوتاه‌مدت ترجیح دهد، گفت: در ۱۶سال گذشته همیشه شاهد بودیم که منافع و بازدهی کوتاه‌مدت بیشتر مطرح بوده تا تصمیمات بلندمدت و باید گفت این تفکر امروز دیگر پاسخگو نیست.

کارشناس مسائل اقتصادی افزود: دولت آینده نباید روشی را پیش بگیرد که دیدها و نسخه‌های چپ‌گرا در نظام اقتصادی حاکم شوند.

مظاهری با بیان اینکه رئیس‌جمهور آینده نباید اجازه دهد کاریزمای شخصی‌اش رئیس‌جمهور مانع ارزیابی عملکردش شود، گفت: اصلاح نظام و تحول بانکی، اصلاح بازار سرمایه و بیمه از جمله اولویت‌های مهم دولت آینده است.

سید محمدهادی سبحانیان، کارشناس مسائل اقتصادی گفت: مقدمه حمایت از تولید در کشور تدوین دو سند (سند آمایش سرزمین و راهبرد توسعه صنعتی) هستیم که متأسفانه در سال‌های گذشته فاقد این دو سند معتبر و پیش‌نیاز حمایت از تولید بودیم.

سبحانیان بیان کرد: تمایلی به اصلاحات نظام مالیاتی در بدنه دولت وجود نداشت.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °