لزوم ثبت‌نام انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 15 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۴۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: به منظور دستیابی عادلانه بیماران دیابتی به انسولین قلمی، این بیماران باید اطلاعات خود را در سامانه وزارت بهداشت ثبت‌ کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در ارتباط با بخش پیگیری شبکه خبر درباره ثبت‌نام مصرف کنندگان انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت گفت: این کار به نوعی ثبت اطلاعات بیماران واقعی است که نیازمند انسولین قلمی هستند و امیدواریم این ثبت اطلاعات با موفقیت همراه باشد.

وی درباره دلیل این اقدام افزود: به دلیل قیمت پایین قلم‌های انسولین در کشور، این نوع انسولین از چرخه توزیع خارج شده و به دست بیماران واقعی نمی‌رسید.

شادنوش درباره نحوه ثبت‌نام گفت: ۵۳۳ مرکز وزارت بهداشت در سراسر کشور آماده ثبت‌نام از مصرف کنندگان انسولین هستند که نشانی آن بر روی سایت وزارت بهداشت قابل دسترس است. مراکز بهداشت و خانه‌های بهداشت هم در آینده به این فهرست اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: متقاضیان دریافت انسولین باید هنگام مراجعه به این مراکز، گواهی "پزشک متخصص" مبنی بر نیاز آنها به این دارو و نسخه آن پزشک برای تعیین نوع انسولین قلمی را همراه داشته باشند. البته یکی از بستگان بیمار هم طی ۲ تا ۳ دقیقه می‌تواند این فرآیند را انجام دهد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۹°    ۲۶.۹۹°