رعایت نکردن دستورالعمل بهداشتی تخلف انتخاباتی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۷۵۱۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
معاون کل وزیر بهداشت گفت: طبق دستورالعمل بهداشتی انتخابات، رعایت نکردن این دستورالعمل و سایر شیوه نامه‌های بهداشتی تخلف انتخاباتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در خصوص مسئولیت نامزد‌های انتخابات در خصوص رعایت دستورالعمل بهداشتی انتخابات افزود: در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس ستاد مرکزی و ستاد‌های استانی و شخص نامزد‌ها مسئولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بر عهده دارند و نسبت به عدم رعایت آن مسئول شناخته می‌شوند.

حریرچی با اشاره به این که هر گونه تجمع انتخاباتی و مراسم سخنرانی در اماکن سربسته ممنوع است افزود: در انتخابات شورا‌های اسلامی، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، شخص نامزد مسئولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بر عهده دارد و نسبت به عدم رعایت آن مسئول شناخته می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت همچنین با اشاره به این که تعداد فوتی‌های کرونا در جهان به ۳.۵ میلیون نفر رسیده گفت: در اکثر استان‌های کشور از پیک چهارم خارج شده ایم، و اگر این تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد برخی اقشار تخطی نکنند روند نزولی ادامه خواهد داشت.

حریرچی گفت: ۸ شهرستان در جنوب و جنوب شرق کشور قرمز هستند که از این بابت نگرانیم برای این که روند نزولی در این مناطق دیده نشده ضمن اینکه از جنوب و جنوب شرق ورود ویروس هندی و آفریقایی محتمل است.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به نظریه‌ای که می‌گوید ویروس کرونا جهش‌های عمده اش را کرده گفت: خبر خوب این که اکثر واکسن‌ها بر اکثر جهش‌های ویروس کرونا موثرند.

حریرچی با بیان این که تاکنون ۳ میلیون و ۱۴۱ هزار واکسن تزریق کرده ایم گفت: واکسن‌ها رصد می‌شود و هر واکسن شماره‌ای دارد که با کد فردی که واکسن می‌گیرد تطبیق می‌شود و پوکه آن‌ها هم جمع آوری می‌شود.

معاون کل وزیر بهداشت در خصوص خطرات قطع برق نیز توضیح داد: از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد و همه بیمارستان‌ها برق اضطراری دارند و زنجیره سرما برای نگهداری تا تزریق واکسن هم از قبل تدارک دیده شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۵۹°    ۲۷.۹۹°