تعرض به قدس یعنی جنگ منطقه‌ای
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۵۸۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: معادله‌ای که باید به آن برسیم این است؛ تعرض به قدس یعنی آغاز جنگی منطقه‌ای.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله در سخنرانی به مناسبت بیست و یکمین سالروز آزادسازی جنوب لبنان با یاد شهدای متعدد مقاومت از دولت سوریه و بشار اسد و جمهوری اسلامی ایران برای حمایت‌های گسترده از مقاومت تشکر کرد و گفت: اکنون دو پیروزی را جشن می‌گیریم؛ پیروزی مقاومت در جنوب لبنان و پیروزی انتفاضه ملت بزرگ فلسطین در نبرد شمشیر قدس.


سیدحسن نصرالله با اشاره به دست کم گرفتن مقاومت و اشتباه محاسباتی دشمن گفت: به خطر افتادن قدس، سران مقاومت را بر آن داشت تا موضعی تاریخی، جدید و قاطعانه اتخاذ کنند. دبیرکل حزب‌الله خاطرنشان کرد: نبرد شمشیر قدس نشان داد که صهیونیست‌ها باید خوب بدانند که می‌بایست در تخمین‌ها و برآوردهای خود تجدید نظر کنند.

او با بیان اینکه جنگ اخیر در غزه(شمشیر و قدس) جنگ متفاوتی بود، افزود: در خطر قرار گرفتن قدس، سبب تصمیم قاطع و جدید سران مقاومت فلسطین شد.

دبیرکل حزب الله گفت: وارد شدن شهر قدس و مسجدالاقصی در دایره خطر، سران مقاومت را واداشت تا تصمیمی قاطع و تاریخی و جدید بگیرند.

او گفت: امام (خمینی رحمه الله علیه) همیشه این جمله را تکرار می‌کرد که سپاس خدا را که دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داد. ما مقابل دشمن عاقل نیستیم؛‌ دشمنی احمق و متکبر اما شکست‌خورده مقابل ماست.
سید حسن نصرالله افزود: علت جنگ اخیر حماقت سران دشمن و تکبر آنان و دست‌کم گرفتن مقاومت و ارزیابی اشتباهشان بود.

او افزود: ارزیابی دشمن این بود که واکنش‌ها به یهودی‌سازی قدس فراتر از صدور بیانیه‌ نمی‌رود. دشمن گمان نمی‌کرد که غزه چنین تصمیم تاریخی و عظیمی برای حمایت از قدس‌ اشغالی بگیرد.

سید حسن نصرالله گفت: نکته مهم که صهیونیست‌ها و سران دشمن باید بدانند، این است که باید در ارزیابی‌هایشان بازنگری کنند. سران دشمن باید بدانند وقتی خطری، قدس و مسجدالاقصی و مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس را تهدید کند، مقاومت در حد مرز‌های غزه نمی‌ماند.

او افزود: تعرض به قدس یعنی جنگ منطقه‌ای، خطر برای قدس یعنی خطر برای موجودیت رژیم اسرائیل، خطر برای قدس یعنی جنگ منطقه‌ای و نتیجه جنگ منطقه‌ای یعنی زوال اسرائیل.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه اقدام غزه باید توسعه داده شود، گفت: این معادله جدید می‌تواند قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی‌اش را حفظ کند.
 
سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان گفت: شمشیر و قدس «معامله قرن» را ساقط کرد. غزه با دفاع اخیر از قدس، معادله جدیدی ساخت یعنی مسجدالاقصی و قدس مقابل مقاومت مسلحانه. معادله‌ای که باید به آن برسیم این است؛ تعرض به قدس یعنی آغاز جنگی منطقه‌ای.

او گفت: وقتی دشمن اسرائیلی بفهمد که مقابل چنین معادله‌ای است، خواهد فهمید که هر اقدام این‌چنینی، معنایش زوال رژیم خودش است. همه دنیا در جنگ اخیر حس کرد که مقابل یک ملت واحد فلسطینی با یک هدف واحد قرار دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امروز نبرد سیف القدس راه را نشان داد؛ مسلمانان و آزادگان جهان؛ دشمن حق و عدالت و بشریت، که مرتکب جنایت‌های متعدد می‌شود، رژیم صهیونیستی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °