واکسیناسیون بیماران نادر و صعب العلاج؛ یکماه دیگر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 15 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۰۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: اگر برنامه واکسیناسیون به همین ترتیب در کشور پیش برود به احتمال زیاد تا یکماه آینده واکسیناسیون بیماران نادر و صعب العلاج بصورت جدی انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر مهدی شادنوش با حضور تصویری در برنامه زنده روی خط خبر شبکه خبر درباره جزئیات واکسیناسیون بیماران نادر و صعب العلاج گفت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون هنوز به زمان واکسیناسیون بیماران نادر و صعب العلاج نرسیده ایم.

وی در عین حال تصریح کرد: اما با کمک و حمایت همکاران در کمیسیون برنامه ریزی و سیاست گذاری این برنامه، از هر محموله واکسنی که در کشور توزیع شد درصدی برای بیماران نادر و صعب العلاج اختصاص یافته بود.
 
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: از تعطیلات فروردین ماه این واکسیناسیون انجام شده است و تاکنون بیش از یکصد هزار بیمار نادر و صعب العلاج واکسن کرونا دریافت کرده اند.
 
حدود ۵۴۰ هزار بیمار نادر و صعب العلاج در کشور باید واکسینه شوند

وی گفت: حدود ۵۴۰ هزار بیمار نادر و صعب العلاج در کشور باید واکسینه شوند که تاکنون حدود یک پنجم این تعداد واکسینه شده اند.

شادنوش با بیان اینکه پس از اتمام واکسیناسیون سالمندان، به مابقی بیماران نادر و صعب العلاجی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند واکسن تزریق خواهد شد، گفت: اگر برنامه واکسیناسیون به همین ترتیب در کشور پیش برود به احتمال زیاد تا یکماه آینده واکسیناسیون بیماران نادر و صعب العلاج بصورت جدی انجام خواهد شد.

وی افزود: نوبت تزریق واکسن بیماران نادر و صعب العلاج از طریق پیامک اطلاع داده می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: واکسن کرونا برای بیماران نادر و صعب العلاج با توجه به درصدی که از هر محموله به این دسته از افراد تعلق گرفت در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها توزیع شد که از آن هم استقبال صورت گرفته بود.

وی درباره عوارض واکسن کرونا در بیماران نادر و صعب العلاج گفت: براساس بررسی‌های انجام شده در کمیته‌های علمی، واکسیناسیون بر روی این افراد تاثیر معناداری از جنبه منفی نداشته است.

شادنوش در ادامه گفت: افرادی که از انسولین قلمی استفاده می‌کنند، سیستمی را اعلام کرده ایم و در حال ثبت نام از این افراد هستیم که از ماه‌های آینده فقط به افرادی که مشخصاتشان در این سامانه ثبت شده باشد، پِن انسولین (انسولین قلمی) تعلق خواهد گرفت.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۵.۹۹°