باید به وعده های داده شده عمل کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۱۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید به جای اشک ریختن و لبخند زدن وعده‌های داده شده را عمل کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی گفت: امیدواریم به جای اشک و لبخند‌ها به وعده‌ها بر اساس برنامه کشور را اداره کنیم.
 وی افزود: حلقه‌های علم و صنعت و نیاوران بوجود آمد، اما امیدوارم این بار به جای رفیق بازی کشور با شایسته سالاری اداره شود.
 وی با اشاره به نام گذاری دولتش به نام دولت سلام ادامه داد: ما برنامه‌های مشخصی برای رفع فقر و محرومیت و اقتصاد کشور داریم و بر اساس تجربه ام با ناراحتی‌ها و خوش حالی‌های مردم همراه بوده ام و با قوت و قدرت می‌گویم دولت سلام همه تحریم‌ها را خنثی خواهد کرد.
 
 نامزد انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: به عنوان آدم اگاه می‌گویم گفتگو با دنیا ضرورت دولت مترقی است، اما چگونگی آن و اینکه طرف‌های گفتگو معتمدان مردم هستند یا خیر مهم است و باید دوستان و همسایگان ما باور کنند اعتماد متقابل در روابط جدی است.
 وی افزود: مهم این است که مردم نتیجه حرف‌ها و کار‌ها را ببینند و این در سفره مردم احساس شود.
 
با برنامه های مشخص تورم را به ۵ درصد می رسانیم
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با ۵۰ برنامه‌ای که تدوین کرده ایم، می‌توانیم تورم را به ۵ درصد و مسئله اشتغال و تورم را حل کنیم.
 آقای امیرحسین قاضی زاده هاشمی افزود: با برنامه‌های آماده شده، می‌شود تورم را به ۵ و حتی زیر ۵ رساند و مشکل اشتغال را نه تنها رفع کرد، بلکه زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کرد.
 وی گفت: در دولت ”سلام“ ان شاءالله هیچ خانواده ایرانی بدون مسکن نخواهد ماند و در این زمینه راه حل عملی داریم و من طرفدار نیرو‌های عملگرای متعهد هستم.
 نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: سفره انقلاب باید تکانده و برخی از آن دور شوند، ما هم بر اساس سیره علوی باید افراد با گرایش اشرافی را در هر منصبی عزل کنیم.
 آقای قاضی زاده هاشمی با اشاره به کتاب برنامه‌های دولت سلام گفت: به جای جدل‌ها و مباحث بی مورد در مسائل سیاسی و تبلیغاتی انتخابات، باید روی برنامه‌ها بحث و دعوای علمی کنیم و هر فردی خودش را شفاف به مردم معرفی کند که چگونه می‌اندیشد و چگونه عمل می‌کند.
 وی در پاسخ با این پرسش که آیا به نفع آقای رئیسی کنار می‌کشید یا نه؟ گفت: قرار نیست ما هم مثل آقای جهانگیری پوششی باشیم، البته من قلبا از گذشته تا کنون به آقای رییسی ارادت داشته و دارم.
 آقای قاضی زاده اضافه کرد: البته شرایط فرق می‌کند، مثلا یک زمانی انسان متوجه شرایط خاصی در جبهه انقلاب می‌شود آن زمان داستان فرق می‌کند، بعد می‌نشینیم گفتگو می‌کنیم که چه کار کنیم، اما بنده با گروه‌های کارشناسی عمدتا جوان برنامه‌هایی برای مدل جدید حکمرانی تدارک دیده ایم.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره رد صلاحیت‌ها و تاثیر آن بر میزان مشارکت گفت: درباره صلاحیت‌ها باید از سخنگوی شورای نگهبان پرسید، اما در مجموع قبل از اعلام صلاحیت‌ها هم میزان مشارکت بر اساس نظر سنجی پایین بود، این به کارگزارانی همچون عملکرد دولت و امثال ما بر می‌گردد.
 وی تاکید کرد: الان وقت دعوا‌های سیاسی نیست، چون مردم احساس می‌کنند به آن‌ها در وعده‌های داده شده خیانت شده است و نامزد‌ها رای آن‌ها را فراموش می‌کنند.
آقای قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: اینکه به جای اثبات خود با همدیگر دعوا کنیم، چه فایده دارد، دعوای ما باید با فساد و دزدی و رانت باشد و نتیجه آن را مردم ببینند.
 
مذاکرات هسته ای را بهتر از دولت فعلی به نتیجه می رسانیم
نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه نظر شما در خصوص مذاکرات هسته‌ای وین چیست؟ تاکید کرد: مذاکرات هسته‌ای وین را بهتر از دولت فعلی و در زمانی مشخص به نتیجه می‌رسانیم.
آقای قاضی زاده هاشمی  افزود: اگر محتوای برجام دقیق و محکم بسته شده بود چرا باید یک رییس جمهور به راحتی زیر آن بزند و دیگر اعضا را دچار مشکل کند؟
 وی تصریح کرد:اگر ما موفق به کسب رای مردم شویم حتما مذاکرات را با قدرت و در زمانی مشخص به نتیجه می‌رسانیم تا طرف مقابل با زمان بازی نکند. از طرفی دیگر همه ابعاد توافقنامه را محکم و دقیق می‌بندیم تا جلوی سوء استفاده طرف مقابل در زمان اجرا گرفته شود.
 وی در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه اش برای مدیریت ارزی کشور گفت:برای ساماندهی ارز باید رانت ارزی برطرف و تورم کنترل شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من در مجلس مشی مستقلی دارم و در زمینه بورس و چند موضوع دیگر با برخی همکارانم اختلاف نظر دارم و معتقدم در کشور اگر اشتباهی می‌کنیم باید صادقانه به مردم بگوییم.
 وی درباره برنامه نفتی تیمش نیز گفت: اینکه اقای زنگنه می‌گوید خام فروشی نفت برای ما قدرت می‌آورد قبول ندارم بلکه کاملا باور دارم که نفت را باید به فراورده تبدیل کنیم و مردم هم در زندگی خود از انفال نفت بهره‌مند شوند به این معنا که الان نفت دولتی است و باید ملی شود.
قاضی زاده در خصوص رمزارز‌ها نیز افزود:رمز ارز‌ها واقعیت معاملات امروزی در جهان است و بانکداری رفته رفته موضوعیت خود را هم از دست می‌دهد.
کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: باید رمز ارز‌ها در کشور مدیریت شود و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، اما بازار با ریسک بالاست وظیفه دولت هم مشاوره و آگاهی دادن به مردم برای معرفی بازار‌های ریسک بالا و پایین است.
 وی تاکید کرد:نباید در بازار‌های موجود بی مسئولیتی کرد مثل قضیه بورس که بعد از مدتی مشکلات آن را توجیه کنیم اگرچه معتقدم مردم در شرایط تورمی حق دارند وارد انواع بازار‌ها برای حفظ سرمایه و دارایی خود شوند.
 قاضی زاده درباره برنامه ریزی بیمه‌ای در دولت سلام هم گفت:طبق برنامه در صورت موفقیت در کسب رای مردم هیچ فرد ایرانی نخواهد بود که از پوشش بیمه‌ای موثر برخوردار نباشد.
 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه با شبکه خبر به مهمترین برنامه های خود اشاره کرد و گفت: مردم در تصمیم گیری و عزل و نصب مدیران شرکای دولت می شوند. در برنامه های خود اصلاح نظام مالیاتی و بانکی و توسعه تولیدات کشاورزی همچنین ایجاد شغل موقت برای بیکاران را دستور کار داریم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °