پیشنهاد ممنوعیت سفر در تعطیلات خرداد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۲۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این ستاد برای محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش رو خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر علیرضا رئیسی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما، گفت: از آنجا که تجمع، تردد و تهویه سه شاخص مهم در شیوع کروناست به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد که در تعطیلات ۱۴، ۱۵ و ۱۶ خرداد تردد‌ها بدون توجه به رنگ بندی شهر‌ها از یک روز قبل تا ظهر روز بعد از تعطیلات ممنوع باشد به گونه‌ای که نیروی انتظامی علاوه بر جریمه خودرو‌ها را بازگرداند.
وی افزود: خود سفر به تنهایی مشکل نیست، اما دورهمی ها، مهمانی ها، رفتن به رستوران و تغییر محل زندگی در شیوع کرونا بسیار تاثیرگذار است.
آقای دکتر رئیسی گفت: در جلسه بعدازظهر امروز که با حضور رئیس جمهور و کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود این پیشنهاد مطرح و پس از تأیید فردا به صورت رسمی به اطلاع هموطنان خواهد رسید.
وی با اشاره به وجود چندین عامل خطرناک در شیوع کرونا، افزود: با فرارسیدن فصل گرما و روشن شدن کولرها، گردش هوا در فضای بسته موجب افزایش شیوع کرونا می‌شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: سفر‌های تابستانی به ویژه پس از پایان امتحانات نیز نگران کننده است.
آقای دکتر رئیسی گفت: در فاصله پایان ماه مبارک رمضان تا پیش از ماه محرم فصل عروسی‌ها و مهمانی هاست که این امر نیز نگران کننده است.
وی افزود: این سه عامل در کنار مشاهده شدن ویروس‌های جهش یافته هندی و آفریقایی ۵ عامل خطرناک در زمینه شیوع کرونا که نگرانی از شروع موج پنجم کرونا ایجاد کرده است.
آقای دکتر رئیسی در زمینه نظارت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در انتخابات نیز گفت: خود نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری و همچنین رئیس ستاد مرکزی تبلیغات آن‌ها متعهد به اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی که از سوی وزارت کشور به اطلاع آن‌ها رسیده است هستند.
وی افزود: استانداران و ستاد‌های استانی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری نیز از شیوه نامه مطلع و ملزم به اجرای آن‌ها هستند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان ناظر عالی در صورت بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی گزارشی را تهیه کرده و به قوه قضاییه ارایه خواهد داد.
آقای دکتر رئیسی با قدردانی از تلاش‌های صدا و سیما برای تبلیغات انتخابات پیش رو افزود: صدا و سیما در این دوره از انتخابات بیش از پیش در دوره‌های ملی و استانی برنامه‌هایی را برای نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته است تا از تجمع‌های حضوری کاسته شود.
وی گفت: برگزاری نشست‌های خبری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و همچنین برگزاری تجمع در فضا‌های باز به گونه‌ای که تنها ۳۰ درصد از ظرفیت این فضا‌ها اشغال شود و برای هر شرکت کننده ۸ مترمربع فضا در نظر گرفته شود و درب‌های متعدد برای پیشگیری از ازدحام در هنگام ورود و خروج درنظر گرفته شده باشد، مجاز است.
آقای دکتر رئیسی افزود: در ستاد‌های انتخاباتی هر یک از نامزد‌ها نیز در شهر‌های زرد ۳۰ نفر، شهر‌های نارنجی ۲۰ نفر و شهر‌های قرمز ۱۵ نفر با استفاده از ماسک در شرایط مناسب تهویه‌ای اجازه حضور خواهند داشت.
برچسب ها: مسافرت ، محدودیت ، خرداد ، رئیسی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۷۹°    ۳۰.۵۹°