۳۰۰ هزار مأمور پلیس آماده تأمین امنیت انتخابات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۲۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی ۳۰۰ هزار نفر از نیرو‌های آموزش دیده پلیس و بسیج به منظور تأمین امنیت ۷۰ هزار صندوق اخذ رأی در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری" در باره اطلس امنیتی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: نیروی انتظامی بر اساس قانون و وظیفه ذاتی که دارد مسئولیت تأمین امنیت انتخابات را بر عهده دارد، البته همه دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، نظامی و قضایی در این خصوص کمک می‌کنند، اما وظیفه میدانی با نیروی انتظامی است که تحت قرارگاه انتظامی امام علی (علیه‌السلام) این وظیفه را انجام می‌دهد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: در واقع فرمانده میدانی، فرمانده قرارگاه انتظامی امام علی (علیه‌السلام) در کشور و در استان‌هاست که همه دستگاه‌های مختلف امنیتی در آن حضور دارند و در بحث تأمین امنیت انتخابات همراهی می‌کنند.

سردار اشتری گفت: بیش از ۷۰ هزار شعبه (صندوق) اخذ رأی داریم که حدود ۳۰۰ هزار نفر از همکاران ناجا و بسیج برای امنیت صندوق‌های اخذ رأی در روز ۲۸ خرداد یعنی روز انتخابات پای صندوق‌های رأی حضور خواهند داشت.

وی افزود: اقدامات اولیه را در این خصوص انجام داده‌ایم و هماهنگی‌های لازم با ستاد کل نیرو‌های مسلح و وزارت کشور و بسیج صورت گرفته است.

فرمانده ناجا ادامه داد: در استان‌ها اعضای شورای تأمین استان‌ها نسبت به این موضوع توجیه هستند و همراهی بسیار خوبی را برای ارتقا امنیت انتخابات دارند.

سردار اشتری با بیان اینکه البته نیروی انتظامی یک اطلس امنیتی انتخابات را بر اساس وظیفه ذاتی و تجربیاتی که از سال‌های گذشته دارد، تهیه کرده است، گفت: این اطلس را بر اساس قرائن، شواهد و اشراف اطلاعاتی که وجود دارد، تهیه و به استان‌ها ابلاغ کردیم و بنای ما این است که همکاران و فرماندهان استان‌ها و شهرستان‌ها با کمک اعضای شورای تأمین بتوانند اقدامات پیش دستانه و پیشگیرانه را انجام دهند. 

وی گفت: در این مقطع نامزد‌ها بر اساس قانون، تبلیغات خود را شروع خواهند کرد و نیروی انتظامی در کنارشان هست تا در امنیت کامل و آرامش فعالیت کنند و فعالیت تبلیغاتی انجام شود.

فرمانده ناجا افزود: البته بنده توصیه می‌کنم نامزد‌ها و طرفداران آنها رعایت قانون را داشته باشند و با نیروی انتظامی و فرزندان خودشان همکاری کنند که ان‌شاءلله این مقطع به خوبی انجام شود.

وی گفت: نیروی انتظامی آمادگی کامل برای برگزاری یک انتخابات پر شور را دارد تا انتخابات در امنیت و سلامت کامل در کنار مردم و مسئولان برگزار شود.

سردار اشتری افزود: پیش‌بینی ما این است که ان شاءالله یک انتخابات پرشور و امنی را خواهیم داشت و مراکز اطلاع رسانی ما و هم مراکز دریافت اخبار ما ۲۴ ساعت آماده دریافت اخبار است، ان‌شاءالله با این ارتباط دو طرفه بین مردم با پلیس بتوانیم مأموریت خودمان را به نحو احسن انجام دهیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °