نرخ رشد اقتصادی کشور در این ۱۰ سال؛ صفر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۲۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: واقعیت اقتصاد کشور ما این است که در ۱۰ سال گذشته نرخ رشد اقتصادی مان تقریبا صفر بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای شافعی امروز در دیدار اعضای اتاق‌های بازرگانی و تعاون و اصناف ایران با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: به همین علت هم است که همیشه با نرخ تورم بالا روبه رو بوده ایم و به اقشار پایین جامعه فشار معیشتی زیادی وارد شده است.

وی گفت: در این سال‌ها طبقه متوسط کشور تجزیه شد و به طرز قابل توجهی طبقه پایین جامعه افزایش یافت.

آقای شافعی افزود: در این مدت ما برای اولین بار نرخ استهلاک مان از نرخ سرمایه گذاری مان بالاتر رفت به همین علت کار رییس جمهور آینده کشور بسیار سخت خواهد بود، زیرا ظرفیت برای رشد اقتصادی محدود است.

وی گفت: فقدان نوسازی و بهسازی و استفاده نشدن از فناوری‌های جدید هم فاصله ما را با فناوری‌های روز دنیا زیاد کرده و هم اکنون کسری بودجه کشور در مقایسه با سال ۹۰ بدتر شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی افزود: سوال جدی این است که چرا نتوانستیم از وجود ظرفیت ها، فرصت‌ها و امکانات فراوان در کشور استفاده کنیم؟

وی گفت: هم اکنون برای اینکه حتی به روال گذشته اقتصادی کشور بازگردیم مشکل خواهیم داشت و این واقعیتی است که آثار آن را مردم در خانه‌های شان، کاسبان در مغازه‌ها و تولیدکنندگان در کارخانه‌های شان می‌بینند.

آقای شافعی افزود: راه نجات کشور از این مشکلات هم رونق تولید است، اما رویه‌های جاری کشور در این سال‌ها خلاف این مسیر بوده و پاسخگوی انتظارات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت تولید بوده است.

وی گفت: به نظر ما آنچه موجب توفیق دولت آینده می‌شود نوع انتخاب تیم اقتصادی دولت است به گونه‌ای که این افراد اهلیت حرفه‌ای در کارشان داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۷۹°    ۲۸.۹۹°