استقبال گرم مردم سوریه از انتخابات ریاست جمهوری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۳۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
مردم سوریه امروز پای صندوق‌های رأی رفتند تا از بین سه نامزد، رئیس‌جمهور مورد نظر خود را برای یک دوره جدید هفت‌ساله انتخاب کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مردم سوریه ساکن داخل و خارج از این کشور این بار برای انتخاب رئیس جمهور جدید کشورشان از میان نامزد‌های تأیید صلاحیت شده که یکی از آنها از جمله مخالفان دولت است، پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.

بر اساس قانون اساسی جدید سوریه که از سال ۲۰۱۲ اجرایی شده است، طول دوره ریاست جمهوری در این کشور ۷ سال است و تنها یک بار این دوره قابل تمدید است، اما به بشار اسد رئیس جمهور کنونی که از سال ۲۰۰۰ قدرت را در این کشور در دست دارد، بر اساس ماده ۵۵ این قانون، استثنائا حق نامزدی یک دوره دیگر داده شده است.

«محمود مرعی»، «بشار اسد» و «عبدالله سلوم عبدالله» سه نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری امسال سوریه هستند.

به گزارش خبرنگار صداوسیما، فرآیند اخذ آرای شهروندان سوری از ساعت ۷ صبح به وقت محلی (۳۰: ۸ به وقت تهران) با حضور پرشور مردم این کشور در شهرهای مختلف آغاز شد و همچنان در حال برگزاری است. استقبال غیرمنتظره مردم از این انتخابات نشان دهنده همبستگی و انسجام ملی است و اینکه توطئه‌های دشمن در این ۱۰ سال نتوانست این کشور را از هم متلاشی کند. اگر مقاومت نبود شاهد این همه عزت، اقتدار و حاکمیت سوریه نبودیم.

حضور باشکوه مردم سوریه پای صندوق‌های رأی

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °