شرایط اقتصادی و معیشت مردم خوب نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۳۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: شرایط اقتصادی و معیشت مردم اصلاً خوب نیست و معتقدم با یک تعامل جدی و با یک عقلانیت درست و با کارآمدی دولت، می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالناصر همتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه دغدغه اصلی من موضوع اقتصاد کشور و معیشت مردم است افزود: معتقدم، می‌شود این مسائل را حل کرد و من برای نجات اقتصاد کشور برنامه دارم و مطمئن هستم که این برنامه قابل تحقق است.
وی اضافه کرد: به عنوان یک صدای سوم آمدم، صدایی که صدای بخش اعظم خاموش مردمی است که به وضع موجود اعتراض دارند از این رو مطمئنم می‌شود مشکلات مردم را رفع و خواسته هایشان را اجابت کرد.
همتی گفت: در تعامل کار‌های بسیاری می‌توان انجام داد معتقدم از داخل خانه تا کل دنیا می‌توان با تعامل بسیاری از کار‌ها را پیش برد فکر می‌کنم یکی از دلایلی که ما در اقتصاد ناموفق بودیم به علت نداشتن تعامل لازم چه در بین مردم، چه در بین نیرو‌های سیاسی و در بین نهاد‌های مختلف و چه در ارتباط با کشور‌های دنیاست ضمن اینکه فکر می‌کنم خیلی سریع می‌شود اقتصاد کشور را جمع و جور کرد البته در این باره برنامه دارم و به طور مشروح با مردم صحبت خواهم کرد.
وی افزود: مهمترین دغدغه ما این است که رشد اقتصادی باید مثبت شود زیرا تولید مستمر و رشد آن پایه اصلی رشد اقتصادی کشور است بدون تولید در عمل، نه ثروتی تولید می‌شود و نه چیزی برای توزیع وجود دارد ضمن اینکه روز به روز قدرت خرید مردم کاهش پیدا می‌کند از این رو برنامه مفصلی برای رشد پایدار و افزایش رفاه مردم داریم.
همتی ادامه داد: مردم هم اکنون دغدغه آینده زندگی بچه‌های خود را دارند که باید این دغدغه را رفع کنیم زیرا در بسیاری از کشور‌های دنیا مردم برای این مسائل جزئی دغدغه ندارند و معنا ندارد که مردم ما برای این مسائل جزئی دغدغه داشته باشند فکر می‌کنم در حکمرانی اقتصادی، مشکل جدی داریم که معتقدم اصلاح حکمرانی اقتصادی و اصلاح مسیر اشتباهی را که تا کنون در اقتصاد پیش رفتیم با تعامل جدی و با برنامه‌های جدید، شدنی است.
وی گفت: آدمی هستم که ۴۰ سال مسئول اجرایی بودم بنگاه‌داری کردم می‌دانم مشکلات و نقاط کور عقب ماندگی اقتصادی ما کجاست. بعضی ممکن است بگویند بانک مرکزی بودی چرا این مسائل را حل نکردید، اما من اختیاراتی فراتر از بانک مرکزی می‌خواهم. بانک مرکزی در حد خود تلاش کرده، اما در موقعیت جدید با اختیارات بیشتر حتماً اقدامات جدی را برای حل مشکلات مردم و ایجاد رفاه برای مردم انجام خواهیم داد.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به علت مسئولیت اجرایی سنگینی که دارم فرصت لازم را نداشتم که تبلیغات را انجام دهم، اما اکنون که اسامی اعلام شد و می‌توانیم وارد صحنه انتخابات شویم کار را شروع کردیم سعی می‌کنیم از روش‌های مختلف از جمله صدا و سیما و سفر به شهرستان‌ها با مردم عزیز ارتباط برقرار کنیم.
همتی افزود: زمان برای کار تبلیغاتی بسیار محدود است، اما امیدواریم بتوانیم در مدت کم بتوانیم برنامه‌های‌مان را با مردم در میان بگذاریم از فضای مجازی هم استفاده می‌کنیم زیرا فضای مجازی اکنون مهمترین رکن اطلاع رسانی در کشور است و مردم به طور کامل در آن حضور دارند. امیدواریم که علاوه بر صدا و سیما بتوانیم از فضای مجازی برای ارتباط با مردم استفاده کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °