تزریق واکسن کوو ایران برکت به بیش از ۱۰ هزار داوطلب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۳۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
مدیر اجرایی واکسیناسیون کوو ایران گفت: در فاز سوم تست انسانی باید تزریق را روی ۲۰ هزار داوطلب انجام می‌دادیم که تا این لحظه تزریق بیش از ۱۰ هزار نفر انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "سیدرضا مظهری" در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به واکسیناسیون عمومی کرونا با تولیدات داخلی گفت: با توجه به نتایج مثبت طرح در فاز اول و دوم و موافقت وزارت بهداشت، مجوز ورود به فاز سوم تست انسانی را دریافت کردیم.

مدیر اجرایی واکسیناسیون کوو ایران برکت با بیان اینکه مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن «کوو ایران برکت» پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز شد، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این مرحله باید تزریق را روی ۲۰ هزار داوطلب انجام می‌دادیم که تا این لحظه تزریق بیش از ۱۰ هزار نفر انجام شده است.

او ادامه داد: تزریق واکسن کوو ایران برکت را از تهران و کرج شروع کردیم و در شهرستان‌های شیراز، اصفهان و بوشهر هم تزریق واکسن انجام خواهد شد.

مظهری گفت: ۲ خط تولید صنعتی واکسن کرونا در کارخانه شفافارمد راه‌اندازی و تاکنون یک میلیون دُز واکسن تولید شده است و تا پایان شهریور ماه هم ۲۰ تا ۳۰ میلیون دزُ تولید می‌شود.

مدیر اجرایی واکسیناسیون کوو ایران برکت بیان کرد: امیدواریم در پایان خرداد ۱۴۰۰ واکسیناسیون عمومی با تولیدات ستاد اجرایی آغاز شود.

توزیع بیش از ۵ میلیون دُز واکسن در سراسر کشور

جعفرصادق تبریزی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: تا امروز حدود ۵ میلیون و ۲۸۰ هزار دُز واکسن در سراسر کشور توزیع شده است و حدود ۳ میلیون و ۶۰۴ هزار واکسن تزریق شده است.

آغاز واکسیناسیون بالای ۶۰ سال؛ به‌زودی

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان کرد: اگر واکسن مورد نیاز به موقع تأمین شود، تزریق به افراد بالای ۶۰ سال را هم شروع می‌کنیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °