حماس: می‌توانیم در عرض یک دقیقه صد‌ها موشک به قلب تل‌آویو شلیک کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۴۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴
رئیس جنبش حماس گفت: مقاومت توانایی این را دارد که صد‌ها موشک در هر دقیقه با برد ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتر را به سمت دشمن صهیونیستی شلیک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

«یحیی السنوار» رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه امروز (چهارشنبه) در یک مصاحبه خبری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی شرکت کرد.

به نوشته المیادین، او در ابتدا به ساکنان بیت‌المقدس و مدافعان مسجدالاقصی، ساکنان کرانه باختری و بیش از همه به فلسطینی‌های ساکن در مناطق اشغالی ۱۹۴۸ که به طور بی‌سابقه در حمایت از مسجدالاقصی به خیابان‌ها ریختند، سلام و درود فرستاد و گفت که ساکنان ۱۹۴۸ تلاش رژیم صهیونیستی برای ادغام آنها در جامعه صهیونیستی را تا ابد به شکست کشاندند.

یحیی السنوار در ادامه همبستگی کم سابقه فلسطینی‌های آواره در کشور‌های دیگر و همچنین همراهی رسانه‌های جهانی با فلسطینی‌های ساکن سرزمین اشغالی را ستود.

او با اشاره به جنگ ۱۲ روزه غزه گفت: مقاومت توانایی این را دارد که صد‌ها موشک در هر دقیقه با برد ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتر را به سمت دشمن صهیونیستی شلیک کند و در ساعات پایانی جنگ این امکان وجود داشت که ۳۰۰ موشک به سمت تل آویو شلیک شود، اما به احترام طرح آتش‌بس قطر از این اقدام صرف نظر شد.

السنوار تأکید کرد که مقاومت زمانی که اشغالگران به مسجدالاقصی بی‌حرمتی کردند، سخن خود را با آهن، آتش و موشک بیان کرد تا جهان بداند که مسجدالاقصی مردانی دارد که از آن حمایت می‌کنند.

این مقام ارشد حماس سپس خطاب به رژیم صهیونیستی گفت که دشمن باید بداند که آنچه در جریان جنگ رخ داد یک مانور کوچک بود و اگر به دنبال نابودی خویش است، طرح‌هایش را در بیت‌المقدس به اجرا در آورد.

السنوار همچنین گفت که مقاومت در مناطق اشغالی بیش از ۱۰ هزار استشهادی دارد که حاضرند در صورت تجاوز دشمن صهیونیستی به مسجدالاقصی وارد عمل شوند.

در منطقه غزه بیش از ۵۰۰ کیلومتر تونل داریم

او سپس به شکست اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه پرداخت و آن را یک «هولناک» توصیف کرد و گفت: بر خلاف ادعای دشمن، ما در منطقه غزه بیش از ۵۰۰ کیلومتر تونل داریم و میزان خسارتی که به آنها وارد آمده بیش از پنج درصد نیست و همه زیرساخت‌های مقاومت همچنان سالم هستند.»

رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در غزه همچنین گفت که ارتش صهیونیستی جز یک شهید بزرگوار، موفق به ترور فرماندهان اصلی مقاومت در غزه نشد و تنها موفقیتی که به دست آورد، ویران کردن خانه غیرنظامیان و کشتار کودکان بود.

یحیی السنوار سپس خطاب به مردم فلسطین گفت که آیا تصاویر مردم عراق را دیدند که با تفنگ‌هایشان بیرون آمده و از آرمان فلسطین دفاع کردند؟ مردم فلسطین باید بدانند که مقاومت حامی آنهاست.

به گفته وی در جریان جنگ غزه، هیچ توافقی با رژیم صهیونیستی صورت نگرفته و آتش‌بس بدون قید و شرط و متقابل انجام شده است و از این پس مردم بیت‌المقدس و شیخ جراح باید مقابل «عربده‌کشی‌های شهرک‌نشینان» بایستند و بدانند که اوضاع دیگر تغییر کرده است و مردم فلسطین در داخل و خارج باید خود را بیش از پیش آماده دفاع کنند.

او در ادامه به بحث حامیان خارجی مقاومت و امر بازسازی غزه پرداخت و گفت: «از جمهوری اسلامی ایران بسیار ممنون و متشکریم که در امر حمایت مالی و تسلیحاتی و کارشناسی از هیچ چیز دریغ نکرد.»

السنوار سپس با بیان اینکه اگر مشکلات غزه حل نشود،‌ تر و خشک با هم خواهند سوخت، گفت که حماس و عزالدین قسام هیچ نیازی به پول‌هایی که برای بازسازی به غزه فرستاده می‌شود، ندارند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °