فارس صدرنشین جانباختگان تصادفات رانندگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۶۵۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹
یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهر‌های کشور به ریاست معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهر‌های کشور با دو دستور کار بررسی آمار تصادفات نوروز ۱۴۰۰ و مقایسه تصادفات سال ۹۹ نسبت به ۹۸ و هم اندیشی در خصوص امکان سنجی اجرای پروژه تراموا در شهر‌های کشور امروز (چهارشنبه، پنجم خرداد۱۴۰۰)به ریاست جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور برگزار شد.

در ابتدا این نشست، پلیس راهور کشور گزارشی پیرامون بررسی آمار تصادفات نوروز ۱۴۰۰ و مقایسه تصادفات سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ را ارائه کرد، که بدترین عملکرد مربوط به استان‌های فارس، ایلام، سیستان و بلوچستان با بیشترین افزایش جان باخته و بهترین عملکرد مربوط به تهران بزرگ، آذربایجان شرقی، کرمان که بیشترین کاهش جان باخته را داشتند.

در این جلسه مقرر شد پنج استان بحرانی در سال ۱۳۹۹ بر اساس آمار جانباختگان پزشکی قانونی استان در جلسات آتی شورای عالی حضور یافته و دلایل و مشکلاتی که منتج به این نتیجه شده است را توضیح دهند.

همچنین در این نشست به چالش‌های طرح نوروزی اشاره شد که شامل گره‌های ترافیک مزمن در بعضی مناطق که شامل پل کلاک تا حصارک کرج (تسریع در تکمیل بزرگراه شهید همت)، عوارضی آزادراه پردیس، فقدان کنارگذر و کمربندی شهر‌های دماوند و گیلاوند، مرزن آباد (تکمیل ازادراه) و شهر رودبار، همچنین عدم تجهیز معابر به سامانه‌های هوشمند و بر ساماندهی موتورسیکلت سواران در قالب پروژه ملی تاکید شد.

در ادامه جلسه در خصوص امکان سنجی اجرای پروژه تراموا در شهر‌های کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمدیان یزدی، دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهر‌های کشور گفت: پیرو درخواست شهر‌های بین پانصد تا یک میلیون نفر جمعیت مبنی بر استفاده از تراموا در کنار یا به جای BRT در شهر‌های خود استفاده کنند.

در ادامه پس از تبادل نظر مشاوران ریلی و صاحب نظر مقرر شد، پیش نیاز‌های قانونی برای ایجاد چنین سیستمی در کشور مورد بررسی قرار گیرد و در صورت ضرورت لایحه پیشنهادی تنظیم و به مجلس شورای اسلامی جهت سیر مراحل قانونی تقدیم شود.

همچنین مقرر شد ضوابط و دستورالعمل‌های لازم برای مقایسه سیستم BRT با تراموا یا قطار سبک شهری و مترو در جلسات کمیته فنی ذیل شورای عالی قرار گیرد.

این نشست با حضور اعضای اصلی شورای عالی و همچنین محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، رجب صلاحی، معاون شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مشاورین و صاحب نظران حوزه حمل و نقل برگزار شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۹°    ۲۶.۵۱°