یارانه نقدی ۴۵۰ هزار تومانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 24 خرداد 1400
کد خبر : ۸۱۷۷۰۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
ضبط برنامه‌های تبلیغاتی آقای محسن رضایی میرقائد، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در استودیوی رادیو فرهنگ سازمان صداوسیما آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس قرعه‌کشی انجام شده، استودیو رادیو فرهنگ صدای جمهوری اسلامی ایران واقع در ساختمان شهدای رادیو، میزبان ضبط نخستین برنامه رادیو تلویزیونی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری است.
این برنامه فردا جمعه (۷ خرداد) ساعت ۱۷ از طریق برنامه انتخاب و فرهنگ از رادیو فرهنگ پخش خواهد شد.
محسن رضایی: یارانه نقدی را به ۴۵۰ هزار تومان در ماه می‌رسانیم.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: میزان یارانه‌ها را با اصلاح سیاست‌ها و بدون تغییر جدی در قیمت‌ها به ۱۰ برابر میزان کنونی افزایش خواهیم داد.
وی افزود: دولت ما به یارانه‌های پنهان نظم می‌دهد و توزیع یارانه‌ها را واقعی خواهد کرد. هم اکنون سالانه معادل ۱۳۸ میلیارد دلار یارانه پنهان در کشور توزیع می‌شود که دو برابر بودجه سالانه کشور است، اما از سویی نامطلوب توزیع شده و دهک‌های بالای جامعه سهم بیشتری از یارانه انرژی دارند.
محسن رضایی افزود: ۲۶ درصد یارانه بنزین و گازوئیل به دهک بالای جامعه و فقط دو درصد آن به نیازمندان واقعی می‌رسد که این امر نیازمند ساماندهی است و باید بنزین و گازوئیل به قیمت واقعی به دست دهک‌های بالا برسد و بقیه ۹ دهک دیگر جامعه نیز سوخت را با نرخ ترجیحی خریداری کنند.
به گفته نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، فروختن بنزین به قیمت واقعی به دهک بالای جامعه موجب صرفه جویی ۴ میلیارد دلاری در هزینه‌های یارانه‌ای کشور می‌شود که می‌توان به ۴۰ میلیون نفر ایرانی ماهانه ۱۷۸ هزار تومان یارانه پرداخت کرد و ۴ میلیارد دلار دیگر نیز در نهاده‌های دامی و کالا‌های اساسی صرفه جویی خواهد شد که در نتیجه به هر ایرانی ۳۵۰ هزار تومان یارانه پرداخت می‌کنیم که با ۹۱ هزار تومان یارانه فعلی به هر ایرانی ۴۵۰ هزار تومان یارانه بدون تغییر اساسی در قیمت کالا‌ها یا کمبود بودجه دولت یا تغییر در ردیف‌های بودجه‌ای و فقط با مدیریت درست و بهینه پرداخت خواهد شد و یارانه‌ها ۱۰ برابر می‌شود.

سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود.
آقایان سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °